KİTAPLARINI BAĞIŞLADI
Kuvayi Milliye Şehri Balıkesir
'in milli mücadelede kahramanlaştığı tarihini yazan Aydın Ayhan, eserlerinden bir bölümünü bağışladı. Büyükşehir Belediyesi Aygören Mahallesi Kazım Özalp Sokak'ta restore ettirdiği yapılardan birini Kuvayi Milliye Kütüphanesi Aydın Ayhan Kitaplığına dönüştürdü.

HÜZÜN ve GURUR BİR ARADA 

Tarihi mekanın açılışı Cumhuriyetimizin 100. yılının kutlandığı 29 Ekim'de gerçekleşti. Duygusal anların yaşandığı törende, Balıkesirliler, Ulusal Kurtuluş Savaşı yıllarında devletleşen şehirleriyle bir kez daha gururlandı. 

GÖNÜLLERE HİTAP ETTİ

Kurtuluş ve Kuruluşun şehi Balıkesir'in kahramanlığını yazıdğı kitaplarla gelecek kuşaklara taşıyan Aydın Ayhan, eserlerinden bir bölümünün yer alacağı kitaplığın açılışındaki konuşmasıyla gönüllere hitap etti.

Aydın Ayhan; "1953’te Sındırgı’dan Balıkesir’e geldik. Bir evin üst katını kiraladık. Alt katta ev sahibimiz oturuyordu, Şemsi nene. Hiç dışarıya çıkmazdı. Çanakkale’ye giderken kocası ona sımsıkı sarılarak karıcığım gençsin, güzelsin. Ne olur ben gelene kadar sokağa çıkma demiş. 1957’de cenazesi çıktı o evden. Biz, bunlarla büyüdük.."

AYDnay1

AÇILIŞTAN NOTLARI OKUMAK ve FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLA

Editör: Macit ERMİŞ