Ani vefatı spor camiasını derinden etkileyen Can Cangök’ün şube başkanı olduğu Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) genel kurula gitti. Cangök'ün bıraktığı bayrak Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp'a emanet edildi.

Salih Tozan Kültür Merkezinde spor camiasının önde gelen isimlerinin de katılımıyla gerçekleşen kongrenin Divan Başkanlığını Levent Kalkan yaptı. Divan Kurulu'nun bulunduğu masaya arkasında Can Cangök isminin yer aldığı 10 numaralı kırmızı-beyazlı forma konuldu. 

CAN CANGÖK ADINA MÜZE

Tufad Levent Kalkan

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Abdullah Bekki'nin de konuşma yaptığı genel kurulda, TÜFAD'a ait Dumlupınar mahallesindeki binanın Can Cangök adına müzeye dönüştürülerek spor adamlarının anılarının yaşatılması kararı alındı. Bu yöndeki önerge oy birliğiyle kabul edildi. 

ADEM ÖZALP'IN YÖNETİMİNDE KİMLER VAR

Tufad Balikesir Yonetim

Adem Özalp'ın başkanlığında tek listeyle gidilen seçimlerde TÜFAD Balıkesir Şubesi yönetimi şu isimlerden oluştu:

Cemal Avcu, Bülent Uğurlu, Rıfkı Durak, Muhammet Yılmaz, Şahin Kaman, Mecit Uzun, Sinan Nilöfer, Mesut Dilsöz, Yunus İçüz, İrfan Yolaç, Ahmet Asar, Ahmet Gürkan Şehirli, Ömer Faruk Ahlatlı ve İbrahim Turhan.

BAÜN Beton Kano Takımı yüzümüzü güldürdü BAÜN Beton Kano Takımı yüzümüzü güldürdü

ÖZALP: DERSİMİZİ ÇALIŞTIK
SORUMLULUKLARIMIZI BİLİYORUZ

Önceki dönemlerde yönetiminde bulunduğu TÜFAD'da bu kez başkan olarak görev alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, seçimin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, mesleki sorumluluğun bilinciyle hareket ederek futbol bilgisi ve değerlerini toplumla paylaşarak aydınlatıcı bir rol üstleneceklerini söyledi.

Özalp şöyle konuştu;

Adem Ozal Tufad

^Sporun etik değerlerine bağlı, bilim ve teknolojiyi etkin şekilde kullanan, uluslararası gelişmeleri takip ederek antrenörlerimize yol gösterici olmak için projeler geliştirerek sizlerin gelişimine katkı sağlamak istiyoruz. Antrenörlerimizin gelişimleri için çeşitli seminerler, söyleşiler planlayacağız, antrenörlük kurslarının ilimizde açılması için girişimlerimiz olacaktır. TÜFAD Balıkesir şubesi olarak daha güçlü ve etkili bir şekilde faaliyet göstereceğimize inancım tamdır. Sporun ve sporcunun gücüne inanan herkesi TÜFAD çatısı altında birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyorum.” 

SPOR DÜNYASI ORADAYDI

Tufad Balikesir Kongre

TÜFAD Balıkesir Şubesi'nin genel kuruluna Altıeylül Belediye Başkan yardımcısı Serdar Karakaş, AK Parti İl Başkan vekili Ahmet Acar, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç, MHP Altıeylül Meclis üyesi İsmet Deniz, ASKF Başkanı Metin Mengüç, Futbol İl Temsilcisi Abdullah Küçükarabacıoğlu, Altıeylül Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Hakan Semerci, Balıkesirspor Kulüp Başkanı Abdullah Bekki, kulüp eski başkanları Emin Ermişler, Kemal Büyükakın, Rafet Çetinel, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Burç Özoğuz, Karesi Belediyespor Kulüp Başkanı Erol Menteş, Saha Komiserleri Dernek Başkanı Ali Hikmet Akkaş, Balıkesirspor Teknik Direktörü Levent Eriş ile antrenörler ve davetliler katıldı.

Genel kurul sonrası merhum Can Cangök için lokma hayrı gerçekleştirildi.

Editör: Macit ERMİŞ