BALIKESİR Milletvekili Turhan Çömez,Meclisteki konuşması sırasında kendisine sataşan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel'in üzerine yürüdü

CHP'nin vize sorununa ilişkin verdiği grup önerisinin görüşmelerinde, İYİ Parti Grubu adına söz alan Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in konuşması sırasında tartışma çıktı.

Çömez, "Türk vatandaşları Avrupa'dan vize alamaz hale geldi. İş adamları mağdur, sanatçılar mağdur tek adam rejimi mağrur"sözlerine karşılık AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel'den geldi.

Çömez'e cevap olarak Karayel; "Bu kürsüde yurt dışında dolaşıp buraya gelen ve bu kürsüye çıkanları da gördük. Bu mecliste ülkesinden kaçıp yurt dışında dolaşıp şimdi milletvekili olduğu için buraya çıkanlar var" ifadelerini kullandı.

ÇÖMEZ, KARAYEL'İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Karayel'in bu sözleri üzerine Çömez yerinden kalktı ve parmak sallayarak Karayel'in üzerine yürüdü. Milletvekillerinin araya girmesiyle olası kavga önlenirken, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ oturuma ara verdi. Verilen aranın ardından, Çömez 'sataşmadan' nedeniyle söz alarak kendini savundu.

Editör: Macit ERMİŞ