Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, corona virüsü ile mücadele tedbirleri kapsamında tüm federasyon başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantı sonrası futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinin ertelendiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen, "Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı"ndan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve diğer Federasyon Başkanlarının katılımıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin sportif tedbirlerin değerlendirildiği toplantı bugün Ankara'da gerçekleştirildi.

Toplantıda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesi kararı alındı. Bu kararın ardından Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de yeni takvim gelişen şartlar doğrultusunda yapılacak çalışmaların sonrasında belli olacak.

TFF BAŞKANI NİHAT ÖZDEMİR:
NİYETİMİZ 27 HAZİRAN’A KADAR
LİGLERİ TAMAMLAMAK..

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de şunları söyledi:

“Hedefimiz en kısa sürede liglerin yeniden başlaması. Hem de seyircili. Bunun için en kısa sürede çalışmalara başlayacağız. Türkiye’nin olumlu gidişine göz önüne alarak takvimi paylaşacağız. Niyetimiz 27 Haziran'a kadar seyircili bir şekilde liglerimizi tamamlamaktır."

Editör: Haber Merkezi