Ankara'da bugün Balıkesir'i de sarsan bir olay yaşandı. Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş, silahlı saldırıda öldürüldü.Son dakika haberine göre, Ankara'nın Çukurambar semtinde eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Başından yaralanan Sinan Ateş, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Saldırıda Sinan Ateş'in yanında bulunan Selman Bozkurt da omzundan yara aldı.

Polis, kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

CENAZESİ YARIN Sinan Ateş'in ölüm haberi baba ocağı Balıkesir'de de büyük üzzüntü yarattı. Başta Dursunbey olmak üzere şehirde yüzlerce kişi başsağlığı mesajı yayımları. Ateş'in cenazesi, Bursa Ulu Cami’de kılınacak namazı sonrası Emir Sultan mezarlığında toprağa verilecektir.

SON PAYLAŞIMINDAN

Ateş, ölümünden saatler önce yaptığı paylaşımda Ülkücü camianın önde gelen isimleri arasındaki Mahmut Korkmaz, Alparslan Alparslan ve İbrahim Sungur ile buluşmasının fotoğrafını "Ülkücüyüm demenin zor olduğu günlerde ülkücülük davası uğruna mücadele veren dâvamızın aksaçlılarıyla" notuyla paylaşmıştı.

Evli ve 2 kız babası olan Sinan Ateş'in hain saldırı sonucu ölümü yürekleri dağladı.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?
2019 yılında Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Sinan Ateş, İYİ Parti'nin kuruluş sürecinde MHP yönetiminden yana tavır alarak gidenleri sert bir dille eleştirmişti. Sinan Ateş 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isteği ile genel başkanlık görevinden istifa ederek Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü'nde çalışmaya başladı. Sinan Ateş evli ve 2 çocuk babasıdır.