VALİ ŞILDAK’IN
VEDA MESAJI ŞÖYLE:

Kıymetli Balıkesirli Hemşehrilerim, 1

8 Haziran 2020 tarihinden itibaren ilk andaki heyecanı ile sürdürdüğüm Balıkesir Valiliği görevinden Şanlıurfa Valiliği görevine atanmış bulunuyorum.

Burdur Valiliği görevimin ardından tarım ve turizm kenti, Kuva-yi Milliye ruhunun doğduğu Balıkesir’e hizmet etme onurunu, Göbeklitepe ile tarihin başladığı şehir unvanını taşıyan Millî Mücadeledeki şanlı tarihiyle adını alan Şanlıurfa İlinde hizmete devam etme fırsatını bizlere tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Üç yılın üzerinde bir süre hizmet etme onurunu yaşadığımız Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir'den en güzel duygularla ayrılıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleri doğrultusunda şimdi de ülkemizin bir başka kadim vilayetinde, Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da insanlarımıza faydalı olmaya çalışacağız.

Dolu dolu geçen, her karış toprağına ayak basarak insanlarımıza uzanmak, Balıkesir'in gelişimine katkı sağlamak için görev yaptığımız süre içerisinde her zaman birlikte çalışmayı, hukuka bağlı kalarak sorunları çözmeyi, birlikte başarmayı ve toplumun her kesimiyle irtibat içinde olmayı esas kılmaya çalıştık.

Görev ve sorumluluklarımızı vicdani bir ölçüden de geçirerek her zaman kamu yararı ve doğrunun yanında olduk. Bu süre zarfında bütün Balıkesir ile birlikte çalıştık, birlikte yol aldık.

Çalışmalarımızda milletvekillerimizin, belediyelerimizin, kamu kurumlarımızın, üniversitelerimizin, meslek odalarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın güçlü desteğini hep yanımızda hissettik.

Bu vesileyle kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Marmara ile Ege'nin buluştuğu bu güzel coğrafyada Balıkesir Valisi olarak görev yapmış olmanın aile olarak her zaman ayrıcalıklı mutluluğunu ve gururunu yaşayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle veda ederken Balıkesir’in her bir köşesinde yaşayan bütün kıymetli vatandaşlarımıza en derin sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Şıldak, Balıkesir'deki veda ziyaretlerini Valilik binamızda görev yapan kamu görevlileriyle vedalaşarak noktaladı.

Editör: Macit ERMİŞ