Vali İsmail Ustaoğlu Gazeteciler Cemiyetinde 

VALI-USTAOGLU-BGC17

BALIKESİR Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. 

Tarihi Paşa Konağınde yer alan Cemiyet binasındaki Basın Müzesini gezen Ustaoğlu, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir'den çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. 

Gazeteciliğin önemli bir meslek olduğunu belirten Ustaoğlu, tarihi cemiyet binasının korunarak yaşatılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

Ustaoğlu, teknolojinin gazetecilik mesleğini de etkilediğini vurgulayarak, "Cemiyet binasındaki odalarda basın camiasında yer alanların isimlerinin verilmesi ayrı bir anlam ifade ediyor. Balıkesir basınının kentin büyümesi ve gelişmesi için önemli katkılarının olduğunu ve olacağını görüyoruz." dedi. 

Cemiyet Başkanı Ramazan Demir de cemiyeti ziyaret eden Vali Ustaoğlu'na teşekkür etti. 

Demir, "Hasan Basri Çantay'dan Mustafa Necati'ye, Vasıf Çınar'dan Mehmet Akif'e kadar milli mücadele basınının bayraklaşan isimlerinin anılarını yaşatarak gelecek nesillere taşımanın gayreti içindeyiz. Onların hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz." diye konuştu.

VALI-USTAOGLU-BGC18

VALI-USTAOGLU-BGC13

VALI-USTAOGLU-BGC14

VALI-USTAOGLU-BGC2Türk Basınının dünden bugüne gelişimini içeren materyallerin sergilendiği BGC Basın Müzesini gezerek nostaljik bir yolculuk yapan vali Yüksel, BCG yöneticileriyle günün anısına objektiflerin karşısına geçti.

news-google

Editör: Macit ERMİŞ