Vatan Partisi İl Yönetim Kurulu ile İlçe Örgütlerinin önerisi ve Vatan Partisi Genel Merkezi’nin kararıyla, Emre Albayrak Balıkesir BŞB adayı oldu.

Vatan Partisi'nin 2024 seçimleri için sloganı, "Rantçı sisteme son! Kamu hizmeti için Vatan Partisi" olarak belirlendi.

Emre Albayrak, yaklaşık 5 yıldan bu yana partisinin il başkanlığı görevini yürütüyordu. Genç, dinamik, çözüm üreten yapısıyla bilinen Albayrak, Balıkesir'e dair önemli projelerini yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacak. Balıkesir BŞB adayı Emre Albayrak'ın özgeçmişi şu şekilde;

"1990 yılında Çanakkale'de doğdu. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur.

Üniversite yıllarında Fikir Topluluğu Başkanlığı, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Aydın İl Başkanlığı ve TGB Genel Yönetim Kurulu üyeliği yaparak gençlik hareketinde lider görevler üstlendi. Milli bayramlarda ve Ergenekon kumpasına karşı yapılan yüzbinlerce kişilik yürüyüş ve mitinglerin düzenlenmesine önderlik eden yöneticilerden oldu.

Vatan Partisi Genel Merkezi'nde bir yıl Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlenen Albayrak, sonrasında dört yıl boyunca partisinde Aydın İl Başkanlığı yapmıştır. 2015'ten bu yana yapılan Genel Kurultaylarda, Merkez Karar Kurulu üyeliklerine seçilmiştir. Haziran 2019'dan beri Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. Evlidir.

HDP Kapatılsın, Balıkesir İstiklal Madalyasına Kavuşsun, Üretim Devrimi Kurultayları, Batan Yörsan'ın yeniden üretime kazandırılmasıve Uyuşturucuyla Mücadelekonularında çalışmalar yürütmüş ve bu siyasi kampanyalara önderlik etmiştir.

Devlet yönetimi ve Türk tarihi alanlarında araştırmalarını sürdürmektedir.”

Balıkesir’de bu bayram bir başka güzel geçti Balıkesir’de bu bayram bir başka güzel geçti

Emre Albayrak

Diğer yandan Vatan Partisi'nin ilçe belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyelikleri için aday belirleme süreci devam ediyor.

Editör: Macit ERMİŞ