ULUSAL Kurtuluş Savaşı'nda Balıkesir'in kahramanlaşan ilçeleri arasında yer alan Vefalı Yurt Kepsut'da Belediye arafından  “Can Veren Pervaneler” konulu konferans düzenlendi.

hayati-inanc-kepsut21

Avukatlığın yanısıra yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik yapan ünlü yazar Hayati İnanç'ın konuşmacısı olduğu söyleşi büyük ilgi gördü, 

Ünlü yazar, “En değerli iş insana yatırım” inancını dillendirdiği konuşmasında, hayata dair duygu, görüş ve tespitlerini Kepsut halkıyla paylaştı.

Mehmet Karabey Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe; Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Belediye Başkanı İsmail Cankul başta olarak üzere siyasiler, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

hayati-inanc-kepsut

Kepsut Belediye Başkanı İsmali Cankul, “Bizler yerel yönetim olarak vatandaşlarımızın gönüllerine hitap eden bu tür konferansları çok önemsiyoruz. Ülkemizin değerlerini, siz hemşehrilerimizle buluşturmak. Onlardan ilham ve feyz almanızı sağlamak bizler için çok önemli” dedi.

Vefalı Yurt Kepsut'tan ülkeye örnek dayanışma Vefalı Yurt Kepsut'tan ülkeye örnek dayanışma

İsmail Gülhan'ın Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan söyleşiye Fatih Çelik ibe seslendirdiği ilahi ve ezgileriyle renk kattı. 

BAŞKAN CANKUL'A ÖZEL İMZA

Balıkesir'deki konfersanslar dizisine Kepsut'ta başlayan Yazar, Avukat ve Edebiyatçı Hayati İnanç, davetlisi olarak geldiği Kepsut'ta Belediye'yi ziyaret etti. Başkan İsmail Cankul'dan ilçenin kısa öyküsünü dinleyen Hayati inanç, "Hayati Meseleler" adlı kitabını imzalayıp başkana hediye etti. 

AK PARTİ ile GENÇLİK MERKEZİNE ZİYARET

Ünlü yazar Hayati İnanç. konferansı öncesinde AK Parti ilçe başkanlığı ile Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi'ni ziyaret ederek partililer ve gençlerle habihalde bulundu. 

Editör: Macit ERMİŞ