Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO çalışmaları, web sitelerinin arama motoru sonuç sayfalarının üst sıralarında yer alması amacıyla planlanır ve uygulanır. Kurumsal firmaların arama motoru botları tarafından yapılan taramalar sırasında kolayca bulunması ve sonuç sayfalarının üst sıralarında yer alması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar ise kurumsal SEO olarak adlandırılır. Kurumsal SEO stratejilerinin başarılı olması için dikkat edilmesi gereken çeşitli unsurlar vardır. Bunlardan ilki kurumsal SEO danışmanı ile çalışmak, böylece profesyonel bir hizmet almaktır. Boosted Craft alanında uzman ve deneyimli ekibi tarafından sunulan kurumsal SEO hizmetleriyle hem kurumsal web sitelerinin trafiğinin hem markanın prestijinin artmasını sağlar. Boosted Craft’ın uzman ekibi tarafından gerçekleştirilen etkili kurumsal SEO çalışmaları sayesinde kurumsal web siteniz giderek daha geniş bir hedef kitleye erişme ve daha fazla organik trafik çekme avantajına sahip olur. Bu da sektörel rakipleriniz arasından sıyrılmanız anlamına gelir.

SEO en genel şekliyle web sitelerinin arama motoru algoritmalarına uygunluğunu sağlamak için gerçekleştirilen kapsamlı bir optimizasyon sürecidir. SEO çalışmalarının temel amacı; web sitesinin ilgili anahtar kelimelere yönelik kullanıcı aramalarında, arama motoru sonuç sayfalarının üst sıralarında listelenmesini sağlamaktır. Kullanıcıların tercihi, yaptıkları aramalar sonucu karşılarına çıkan ilk sayfanın üst sıralarındaki web sitelerini ziyaret etmekten yanadır. Bu nedenle SEO çalışmaları, diğer bir deyişle arama motoru sonuçlarının üst sıralarında listelenmek web siteleri açısından çok önemlidir.

Kurumsal SEO Nedir?

Günümüzde pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren markalar ve işletmeler, ürünlerini ve hizmetlerini internet üzerinden kullanıcılara ulaştırmak için kurumsal SEO hizmetlerinden faydalanırlar. İnternet üzerinden ürün ve hizmet satışı yapmak, marka bilinirliğini artırmak ve daha geniş kitlelere erişmek için profesyonel SEO hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Doğru SEO stratejilerinin uygulanması sayesinde ürün ve hizmetlerin internet ortamındaki potansiyel müşterilere son derece hızlı bir şekilde ulaştırılması mümkün olur. Kar amacı gütmeyen bir internet sitesine sahip olunması halinde de organik trafiği artırmak ve hedef kitleye ulaşmak için kurumsal SEO hizmetinden yararlanılabilir.

Kurumsal SEO süreci normal SEO sürecinden farklıdır. Kurumsal firmalara ait web sitelerinin arama motoru sonuç sayfalarının üst sıralarında listelenmesini sağlamak için uygulanan kurumsal SEO sürecinde kurumsal SEO danışmanı ile çalışmak çok önemlidir. Bu sayede kurumsal web sitelerinin arama motoru sonuçlarında hedefledikleri konuma gelmeleri sağlanabilir.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

Kurumsal SEO çalışmaları, kurumsal markalara ait web sitelerinin arama motoru sonuçlarının üst sıralarında yer almasını ve marka bilinirliğinin artırılmasını sağlar. Arama motoru üzerinde ilgili anahtar kelimeleri kullanarak arama yapan kullanıcılar, SEO çalışmaları sayesinde ilgili web sitesine rakiplerine göre çok daha hızlı bir şekilde erişirler. Günümüzde internet kullanımı çok hızlı bir şekilde arttığı için kurumsal çalışmalarına duyulan ihtiyaç da dikkat çekici bir hal almıştır.

Kurumsal SEO hizmeti kapsamında her marka özelinde incelemeler yapılır ve uygulanacak stratejiler özelleştirilir. Markanın hedeflediği başarıya ulaşılabilmesi için gereken çalışmalar yapılır. Bu kapsamda uygulanacak pek çok farklı çalışma vardır.

Anahtar Kelime Analizi

Web sitesinin hedef kitleye erişmesi için ihtiyaç duyulan çalışmaların başında anahtar kelime analizi gelir. Bu kapsamda web sitesinde hali hazırda kullanılan ancak trafik sağlamayan ve aranma hacmi olmayan anahtar kelimeler belirlenir, bunlara ilişkin gerekli düzenlemeler yapılır.

Türkiye nüfusu kadar mobil hat abonesi var! Türkiye nüfusu kadar mobil hat abonesi var!

Faaliyet sektörüne hitap etmeyi sağlayacak, aranma hacmi olan ve potansiyel bir müşteri kitlesi bulunan anahtar kelimeler tespit edilerek bunların ölçümleri yapılır.

Gerçekleştirilen analizler sonucu belirlenen anahtar kelimelerin ne kadar trafik sağlayacağı ve ortalama ne kadar süre içinde bu anahtar kelimelerden trafik alınacağı değerlendirilir.

Rakip Analizi

Başarılı bir SEO sürecinde gerçekleştirilmesi gereken ikinci çalışma rakip analizidir. Rakip analizi çalışmasıyla, belirlenmiş olan anahtar kelimelerdeki rakip web siteleri tespit edilir. Ayrıca rakip web sitelerinin hangi anahtar kelimelerde trafik sağladığı, nasıl bir strateji izlediği ve sahip olduğu backlink profilleri değerlendirilir.

Rakip web sitelerine uygulanan tüm SEO çalışmaları kontrol edilerek rakip web siteleri arasından sıyrılmayı sağlayacak stratejiler planlanırken bu verilerden faydalanılır.

Site Analizi

Kurumsal SEO hizmeti verilecek olan web sitesinin mevcut durumunu değerlendirmek için site analizi yapılır. Mobil uyumluluk, içerik, site hızı, H etiketleri, backlink, meta başlık ve açıklama başta olmak üzere pek çok farklı kriterin analizi bu aşamada gerçekleştirilir. Sürecin tamamlanmasıyla birlikte uygulanması gereken düzenlemeler ve çalışmalar planlanır.

Site İçi ve Site Dışı Operasyonu

Analiz süreçlerinin tamamlanmasının ardından tespit edilen hataların düzenlenmesi için web sitesinde yapılacak olan çalışmalar site içi optimizasyon sürecini oluşturur. Sitedeki içeriklerin kalitesinin ve sunulan kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi kullanıcıların aradığı bilgi, ürün ya da hizmetleri web sitesinde bulmasını kolaylaştırır.

Web sitesinin arama motoru performansının artırılması için web sitesini dışarıdan destekleyecek olan bağlantı çalışmaları site dışı optimizasyon sürecinde gerçekleştirilir. Site dışı optimizasyon çalışmalarının amacı, web sitesini Google ve diğer arama motorları nezdinde otoriter hale getirmektir.

Site: https://boostedcraft.com/

Editör: Macit ERMİŞ