Meteoroloji uyarmıştı. Balıkesir il geneli bekleben yağışlar bugün öğle saatlerinden itibaren lokal bölgelerde başladı. Bandırma şehir merkezi göle dönüşürken, kuvvetli yağışlar Susurluk, Erdek ve Bigadiç'te de hayatı olumsuz etkiledi. 

SOKAKLAR DEREYE DÖNÜŞTÜ

İlk sel haberi Bigadiç'ten geldi. Gökgürürültü sağanak yağış Çeribaşı köyündeki yaşamı felç etti. kısa süreli yağış sonrasında köy yolları dereye dönüştü.


Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, tüm ekipleri bölgeye seferber etti. Kendisi de Çeribaşı köyüne gelen İsmail Avcu, "can kaybı yaşanmaması tesellimiz oldu" ifadesini kullandı.

BANDIRMA, SUSURLUK
ve ERDEK'TE HAYAT FELÇ

Bandırma, Erdek, Bigadiç ve Susurluk'un bazı bölgelerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle sokaklar ve caddeler göle döndü. Dereler taştı, sel suları parke taşlarını yerinden söktü. İşyerlerini su basan esnaf, uyarılara rağmen gerekli tedbirleri almayan belediyelere ateş püskürdü. 


Bandırma’da ani bastıran sağanak yağış sebebiyle hayat felç oldu. Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda yer yer su baskınları yaşandı. İşyerini su basan bir esnaf yetkililere sitem etti

Haber: Macit ERMİŞ

Editör: Macit ERMİŞ