BAŞKENT'in nabzını iyi tutan isimler arasındaki Balıkesirli gazeteci-yazar Sadullah Özcan, birikimlerini memleketinin insanlarıyla paylaştı. 
Türk Ocağı Balıkesir Şubesi'nde derneğin üyeleriyle bir araya gelen www.balikesirim.net ve Milat gazatesi yazarı Sadullah Özcan,  "Güncel gelişmeler ışığında siyasi değişimin kodları, 2019 seçimleri ve Türkiye'nin geleceğine farklı bir bakış" konusunu işleyerek düşüncelerini paylaştı. Türk Ocağı üyelerinin sorularını cevaplandırdı. 
Özcan, emperyalist güçlere karşı Türkiye'nin tarihi işlere imza attığını  örneklerle dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üstlendiği misyonun önemine vurgu yaptı. 

Türk Ocağı Balıkesir Şube Başkanı Tahir Korucuoğulları, konferansın sonuda gazeteci Özcan'a plaket vererek teşekkür etti. 
GENÇLERE 28 ŞUBAT'I ANLATTI

Deneyimli gazeteci Sadullah Özcan, postmodern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat'ın yıldönümünde gençlerle bir araya gelerek 21 yıl önce yaşanan gelişmeleri ve sonuçlarını anlattı. 
O süreçte parlamento muhabiri olarak görev yaptığı için 28 Şubat dönemini çok yakından bilen isimlerden biri olan Sadullah Özcan, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan'ın daveti üzerine Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezinde bir araya geldiği gençlerle yaşadıklarını paylaştı. 
Özcan, 28 Şubat günlerinin en ağır bedelini ödeyenlerin başında İmam Hatiplilerin geldiğini belirterek, "Post modern darbeyi yapanlar bunun bin yıl süreceğini söylüyordu. Bunu diyenlerden kimseler kalmadı, ama o İmam Hatiplerden yetişenler demokrasimize ve değerlerimize yapılan her saldırı karşısında dimdik durdu. Tankları durdurdu." dedi.

Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi'ndeki konferans öncesi, 28 Şubat sürecisini anlatan kısa bir video gösterimi gerçekleştirildi.