Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, merkez ilçe Altıeylül ve Karesi'nin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Balıkesir polisinin suç ve suçlularla mücadelesini anlatıp, şehirdeki huzur ortamının hüküm sürmesi için kale komutanı muhtarlardan destek istedi. 

hasan-yigit-muhtar1

Geçen Ağustos ayında Balıkesir'deki görevinde başlayan müdür Hasan Yiğit, Balıkesir Polisevindeki gerçekleşen buluşmada konuklarını kapıda karşıladı.

Balıkesir protokolü Zağnos Paşa'da buluştu Balıkesir protokolü Zağnos Paşa'da buluştu

Karesi Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Kemal Temiz ve Altıeylül Muhtarları Derneği Başkanı Aytekin Yıldız ile Merkez Mahalle Muhtarlarının katıldığı toplantıda müdür Hasan Yiğit'e,  Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı, Karesi ve Altıeylül İlçe Emniyet Müdürleri, Asayiş, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele, Trafik Denetleme ile Çocuk Şube Müdürleri eşlik etti.

Toplantıda İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, tarafından İl Emniyet Müdürlüğü birimlerinin  faaliyetleri, suç ve suçlularla mücadele (terör suçları, organize suçlar, uyuşturucu ile mücadele, asayiş suçları, trafik tedbirleri) kapsamında konular değerlendirildi.

hasan-yigit-muhtar3

Yapılan değerlendirmeler akabinde muhtarlardan mahalleleri ile ilgili sorun ve sıkıntıları dinlenip, çözüm ve öneriler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Editör: Macit ERMİŞ