Ramazan Ayı’nın, Balıkesir’de birlik ve beraberlik içinde bereketli geçmesi için her gün bir ilçesinde; 10 bin kişilik iftar düzenleyen, ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıtan ve engelli bireylere akülü tekerlekli sandalyelerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, Mübarek Kadir Gecesi’nin de maneviyatını vatandaşlara en güzel şekilde yaşattı.Ramazan Ayı’nın her gününü farklı bir ilçede geçirerek vatandaşların gönül sofralarına konuk olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz;Kadir Gecesi dolayısıyla, Zağnos Paşa Camisi Meydanı’nda iftar programı düzenledi. İftar öncesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara, Kuran-ı Kerim ziyafeti yaşatıldı.Başkan Yücel Yılmaz, Zağnos Paşa Meydanı’na serilen hasır kilimlerin üzerine kurulan Yeryüzü Sofralarında, Umre iftarı diye tabir edilen Medine iftarı canlandırılarak Fırıntaş tarafından dağıtılan yemeklerle 7’den 70’e yaklaşık 15 bin kişi ile birlikte orucunu açtı. Yeryüzü iftarına Balıkesir protokolü, STK’lar ve vatandaşlar katılım gösterdi. 
İftar programı sonrasında Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç tarafından verilen vaazın ardından, Teravih Namazı kılındı. Teravih Namazı çıkışında Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara Kuran-ı Kerim dağıtılarak çeşitli ikramlarda bulunuldu. 
“VATANDAŞLARIMIZIN BİR TEBESSÜMÜ 
BİZİM GAYRETİMİZİ ARTIRIYOR”


Vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Yücel Yılmaz, Ramazan’ın bereketini, Balıkesir’de birlik ve beraberlik içinde yaşadıklarını söyleyerek “Ramazan Ayı boyunca 20 ilçemizde yüz binlerce vatandaşımızla temas ettik. Vatandaşlarımızın bir tebessümü bizim gayretimizi artırıyor. El birliğiyle şehrimiz için her zaman en iyi hizmeti vermeye devam edecek, vatandaşımızın yüzündeki tebessümü artıracağız.” diye konuştu. 
KADİR GECESİ DUALARLA İDRAK EDİLDİ
Teravih Namazı’nın ardından düzenlenen Kadir Gecesi Özel Programı, ulusal düzeyde yayın yapan özel bir televizyon kanalına canlı olarak yayınlandı. Program, Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç’in Kadir Gecesi’nin anlam ve önemini anlatmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim Tilavetleri, Kasideler, İlahiler ve Veladet Bahri okunan programa; İstanbul Şişli Mecidiyeköy Merkez Camisi Baş İmam Hatibi Ali Derman, Zağnos Paşa Camisi İmam Hatibi Yüksel Emetlioğlu, Zağnos Paşa Camisi Müezzin Kayyumu Bahtinur Çakar ile Nusret Bilal, İstanbul Üsküdar Büyük Çamlıca Camisi Müezzin Kayyumu Saffet Çalış ve 2019 Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Birincisi Abdurrahman Bozan katıldı. Programa katılan vatandaşlar, edilen dualarla Kadir Gecesi’nin maneviyatını doruklarda yaşadı. 
Vatandaşlar, Kadir Gecesi dolayısıyla böyle güzel bir program düzenleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür etti.

(BBB Haber Bülteni)

Editör: Haber Merkezi