KEPSUT, Dursunbey, Savaştepe ile birlikte Balıkesir'in ulaşım noktasında sıkıntılı 4 ilçesinden biri olan İvrindi, yıllardır verdiği mücadelenin meyvesini aldı. İvrindi'de tamamlanması büyük bir özlemle beklenen İvrindi - Korucu - BüyükyeniceBergama yolunda çalışmalara başlanıldı

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, müjdeli haberi bugün ilçe halkına duyurdu.

Başkan Cengiz, uzun süredir tamamlanması adına büyük mücadele verilen yolun yapımı için ilk kazmanın vurulduğu Yağlılar köyünde kurulan şantiye alanını ziyaret etti. 

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Karayolları Bölge Müdürü Umut Akyazı, Ak Parti İlçe Teşkilatı yöneticilerin de bulunduğu ziyarette, çalışmaların başlamasını gören vatandaşlarların yüzü gülü.

Ivrindi Yol Yusuf Cengiz2

Başkan Yusuf Cengiz yaptıı açıklamada; "Uzun yıllardır kullanılan, tamamlanması beklenen ve yapımı için uzun uğraşlar verdiğimiz güzergah için desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu, Ak Parti Balıkesir Milletvekilimiz Mustafa Canbey, İlçe Başkanımız Muharrem Akçal ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Ivrindi Yol Yusuf Cengiz5

Başkan Yusuf Cengiz, "İnşallah 29 km’lik etap 700 günde tamamlanacak ve hemşehrilerimiz güvenli ve konforlu ulaşım imkanına kavuşmuş olacak." açıklamasını yaptı.

Ivrindi Yol Yusuf Cengiz3

Ivrindi Yol Yusuf Cengiz6

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz,, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Karayolları Bölge Müdürü Umut Akyazı yol şantiyesine giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Editör: Macit ERMİŞ