Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakanlar ve bir çok meşhurla birlikte kılıçlı fotoğraf çektirerek meşhur olan Balıkesir Zağnospaşa Mehteranı Mehter Başı Atilla Erşanal vefat etti.

Mehteran Atilla Ersanal

Balıkesir'in tanınmış ve sevilen simaları arasındaki Erşanal 79 yaşındaydı. Vefatıyla sevenlerini yasa bürüyen Erşanal'ın cenazesi Başçeşme Mezarlığında dualar eşliğinde toprağa verildi.

Bugün Balıkesir'de vefat edenler ve gömüldüğü mezarlar Bugün Balıkesir'de vefat edenler ve gömüldüğü mezarlar

EMEKLİ POLİS

Ankara'da görev yaptığı yıllarda Cumhurbaşkanları Cevdet Sunay ve Fahri Korutürk'ü koruyan ekibin arasında yer alan Atilla Erşanal'ı, mehteranlığa nasıl başladığını şöyle anlatmıştı: "Savaştepe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptıktan sonra emekli oldum ve Balıkesir'e yerleştim. Bir arkadaşım, 'Gel seni Mehter takımına alalım' dedi. Nasıl zaman geçireceğimi bilemiyordum, kabul ettim. İlk başlarda acemilik çektim, zamanla alıştım ve Mehter başı oldum." 

ERDOĞAN ile KILIÇDAROĞLU'NA KILIÇ ÇEKTİ!

Mehteran Atilla Ersanal4

Türkiye, Zağnospaşa Mehter Takımı'nın başında bulunan 'Merter Başı' 79 yaşındaki Atilla Erşanal’ı, 18 Mart 2011 günü Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı'nın Havran'daki babaocağı Kocaseyit Köyü'ne gösteri yapmak için gittiklerinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 Mayıs 2011 günü Başbakan olarak geldiği Balıkesir'i ziyareti sırasında ile çektirdiği fotoğrafla tanıdı. 

Mehteran Atilla Ersanal1

Merhuma Allah'tan rahmet dileriz,

Mehteran Atilla Ersanal3

Editör: Ramazan DEMİR