BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, şehrin marka değeri Balıkesirspor Kulübü'ne de el attı. Akın, 31 Mayıs'taki kongre öncesi başkan olmasını istediği iş insanı Abdullah Bekki'yi, dün gece iş insanlarıyla bir araya geldiği toplantıda ikna etmeyi başardı.

Başkan Akın, edinilen bilgilerde; Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, eski Balıkesirspor yöneticisi Metin Özpınar, BASKF Genel Başkanı Metin Özpınar gibi isimlerin de yer aldığı buluşmada Balıkesirspor Kulübü'nün geleceğiyle ilgili görüşlerini paylaştı, doluşacak yeni yönetime her türlü desteği vereceklerini söyledi. 

ABDULLAH BEKKİ İLAN ETTİ

Belediyedeki toplantının ardından bugün akşam saatlerinde adaylığı sürekli konuşulan Abdullah Bekki'den açıklama geldi. Sanayici Abdullah Bekki, ilki çoğunluk sağlanması halinde 31 Mayısta gerçekleşecek Balıkesirspor Genel Kurulu’nda kulüp başkanlığına adaylığını resmi olarak kamuoyuna duyurdu. 

Balıkesir ekonomosinin lokomotif sanayi kuruluşları arasındaki Bekkiler Metal A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdullah Bekki, adaylığını bir dönem başkanlığını yürüttüğü Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) üyeleriyle paylaştı. 

Balıkesirspor Kulübünün güncel borcu açıklandı Balıkesirspor Kulübünün güncel borcu açıklandı

YENİ HEDEFLERE YELKEN

Bekki’nin mesajı şu şekilde;

“Değerli BASİAD ailem sevgili arkadaşlarım, Gönül verdiğim, üyesi olmaktan onur duyduğum ve sizler ile aynı çatı altında kader ve gönül birlikteliği yaptığım BASİAD’ın en önemli erdemleri arasında ortak akıl istişare ve dayanışma yer alır. Bizler birbirimizi desteklemek iyi ve kötü günleri birlikte göğüslemek için var olduğumuzun pek çok örneğini birlikte yaşadık. Camiamız içinde birçok arkadaşımız özellikle sosyal sorumluluk çerçevesinde yeni hedeflere yelken açtılar bizler bu girişimlerden hep gururlandık.

ÜST LİGLERE TAŞIMAK...

Balıkesir’in ortak aklı ve iştişareleri sonucu 7 Haziran tarihinde yapılacak olan BALIKESİRSPOR genel kurulunda başkanlığa aday olma kararı aldım. Amacım tamamen yaşadığımız bu güzel şehrin değerlerine hizmet etmek, şehrimize bir nebze mutluluk katabilmek ve her birimizin gönüllerinde yer alan Balıkesirspor’a tüm gayretim ile değer katmak ve külübümüzü üst liglere taşımaktır.

Siz değerli arkadaşlarımın bu süreçte yanımda olduğunu bilmek ve desteklerini hissetmek benim için değerlidir. Her birinizi en derin muhabbet ile selamlar, sevgi ve saygılarımı sunarım”

YÜCEL YILMAZ'IN
TEKLİFİNİ KABUL ETMEMİŞTİ

Abdullah Bekki

Abdullah Bekki'ye Balıkesirspor Kulübü başkanı olması teklifi, 2021 yılının Haziran ayında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından götürülmüştü. Bekki, işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek görevi kibarca reddetmişti. 

GÖZ GÖRE DÜŞTÜK,
HERKES SADECE SEYRETTİ

O dönemde TFF 1. Liginde mücadele eden Balıkesirspor, 

Ahmet Akin Macta

Editör: Macit ERMİŞ