TÜM PARTİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Balıkesir'de kullanılan oyların yüzde 50'sini alarak Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ahmet Akın, seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından kutlama için Ali Hikmet Paşa Meydanında taplanan partililere hitap etti.

Akın şunları söyledi:

“Hep beraber Kuvayi Milliye İttifakını birlikte oluşturduk. Buradan güzel insanlara teşekkür ediyorum. Saadet Partisi’ne, Demokrat Parti’ye, DEVA Partisi’ne, Gelecek Partisi’ne teşekkür ediyorum. Destek veren AK Partili, MHP’li kardeşlerime teşekkür ediyorum, sağ olsunlar. Benim Ailem Cumhuriyet Halk Partisi’ne teşekkür ediyorum. Örgütlerimize, İl Başkanım Erden Köybaşı’na ve ekibine, ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz.

AYRIMCILIK YOK

Bugünden itibaren Balıkesir’de particilik yok harbicilik var. Bugünden itibaren Balıkesir’de hep söyledim adalet var adalet. Milletin hakkını milletimize iade etmek var. Burası Balıkesir, bu topraklar Kuvayi Milliyenin toprakları, Kuvayi Milliyenin başşehri. Hep söyledim burada ayrımcılık yok, olamaz. Burada ötekileştirme olamaz. Burada birlik olur, beraberlik olur.

5 yıl boyunca maalesef ayrımcılığa uğradık, Balıkesir’imiz hakkını alamadı. Az kaldı artık hakkınızı almaya çok az kaldı. Hep söyledim; dedim ki; burası Kuvayi Milliye şehri, Balıkesir merttir, Balıkesir yiğitlerin memleketidir dedim. Balıkesir merttir ama gerekirse serttir dedim. İşte gördük. Her türlü ahlaksızlığı önümüze koydular. Balıkesir’i Türkiye’ye maalesef rezil ettiler. Ne oldu bana rakip bir tane çakma Ahmet Akın koydular.  Yazık değil mi?  Çünkü bu bana değil büyük Balıkesirlilere büyük hakarettir.

Mesut Akbiyik Ahmet Akin Hakan Sehirli

Ne dedim size yakınım; hepinize yakınım. Memleketime yakınım; çiftçimize, dul ve yetimimize, esnafımıza herkese yakınım dedim. Ama arsıza, hırsıza, namussuza yakın değilim dedim. Aynı zamanda milletin parasını babalarının parasından daha rahat harcayanlara yakın değilim dedim. Aynı zamanda vatanına, bayrağına düşman, kudurmuş, şaşırmış terör örgütü PKK’ya asla yakın değilim dedim. 

BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATLARINA ÇAĞRI

Ahmet Akın Genel Sekreteri İBB'den getirdi Ahmet Akın Genel Sekreteri İBB'den getirdi

Büyükşehir’deki değerli kardeşlerime, değerli bürokratlara bir uyarı yapmak istiyorum. Sakın ama sakın hukuksuz bir iş yapmayın. Bakın milletin, garip ve gurebanın parasına hakkına sakın sakın dokunmayın, uyarıyorum.

NEZAKETLİ SİYASET!

Balıkesir merttir, gerekirse serttir dedim. Bundan sonra yarından itibaren Allah’ın izniyle sizlerden aldığımız güçle, birlik ve beraberlik içerisinde kimseyi ayırmadan, kimseyi ötekileştirmeden, pırıl pırıl tertemiz, nezaketli bir siyasete hazır mısınız?”

(Haberin görseli politikam.com'dan alınmıştır)
Editör: Macit ERMİŞ