AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı milletvekili adaylarını gövde gösterisine dönüşen programla tanıtarak seçim startını verdi. Partililer ve vatandaşlar adaylara büyük ilgi gösterdi.

PAŞA CAMİİNDE CUMA NAMAZI
ZAĞNOSPAŞA TÜRBESİNDE DUA

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile AK Parti'nin Balıkesir milletvekili adayları Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Ali Taylan Öztaylan, İsmail Ok, Ahmet Gür, Fatih Güngör, Mehmet Aydemir ve Eşref Uslu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili, cuma namazının ardından Zağnos Paşa Türbesi'nde dua etti.

BAŞARAN: 9 VEKİLLİĞE DE TALİBİZ

Milli Kuvvetler Caddesi'nden yürüyen grup, aday tanıtım programının düzenlendiği Şeyh Lütfullah Camisi Meydanı'na geldi. Yüzlerce vatandaşın katıldığı törende tanıtılan adaylar yaptıkları kısa konuşmalarda 14 mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekti. 

Ellerindeki ayyıldızlı bayrakları dalgalandıran coşkulu kalabalığa seslenen AK Parti #Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, 14 Mayıs seçimlerinde Balıkesir'den 9 milletvekili çıkaracaklarına inancının tam olduğunu ifade etti.

BELGİN UYGUR:
MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ

Listenin 2. sırasında yer alan ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur yaptığı konumaşmada önemli mesajlar verdi.
"Bizim odak noktamız terörle mücadele, yerli ve milli savunmadır." vurgusu yapan Uygur, şöyle konuştu:  "Karşımızdaki Millet İttifakı'nın odak noktası ise hanımefendi (Meral Akşener), 'Kumar masasında da noter masasında da olmayacağız' demişti. Ne oldu? 'O kumar, noter masası' dediği masaya geri döndü. En baştan '6+1' dedik. 'Masanın altındaki çıksın' dedik. Ne oldu? Masaya geri oturulduktan sonra masanın altındaki çıktı, ne dedi? 'Kapalı kapılar arkasında konuştuklarımızı Sayın Kılıçdaroğlu açıklasın' dedi. Peki ne konuştular? 'Bu bir seçim değil, bu bir sistem değişikliği olacak' dediler. Peki ne dediler? 'Öcalan'a, FETÖ'ye, Selahattin Demirtaş'a özgürlük' dediler.

İnşallah 14 Mayıs'ta milletimiz yine o her zamanki ferasetini gösterip Türkiye'nin, mazlum coğrafyaların umudu olan, büyük ve güçlü Türkiye yolunda milletin desteğini alarak emin adımlarla Cumhur İttifakı'ndan desteğini esirgemeyecektir."

Editör: Haber Merkezi