AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı tarafından yeni il başkanının belirlenmesi amacıyla temayül yoklaması yapıldı.

Bölge Koordinatörü Denizli milletvekili Şahin Tin ile il başkan vekili Vahdettin Çiftçi'nin koordine ettiği oylamada, il, ilçe, gençlik ve kadın kolları yöneticileri, partili belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, eski başkanlar oy kullandı. 

HEYECAN DORUKTAYDI

Partililer, imza karşılığında kendilerine teslim edilen mühürlü boş kağıtlara gönüllerindeki başkan adayının ismini yazarak sandığa attı.

AK Parti il başkanlığındaki temayül yoklamasına partililer yoğun ilgi gösterirken, başkanlıkta gönlü olan isimlerin de kulis çalışmasında bulundukları gözlendi.

SON SÖZÜ ERDOĞAN SÖYLEYECEK

İl başkanının belirlenmesindeki kriterlerden biri olan temayül yoklamasından çıkan isimler Genel Merkeze bildirilecek.

Teşkilat Başkanlığı değerlendirme yaptıktan sonra öne çıkan üç başkan adayı belirlenecek. Son sözü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek.

ERKAN KANDEMİR GELİYOR

Bu arada AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in de önümüzdeki bir kaç gün içerisinde Balıkesir'de olacağı öğrenildi. 

AK Parti il başkanlığında gerçekleşen temayül yoklamasına partililer yoğun ilgi gösterdi. Bu arada, Bölge Koordinatörü Şahin Tin, ilçe başkanlarının yanı sıra, il başkanlığına talip olduklarını belirten isimlerle kısa görüşme yaptı. 

ÖNE ÇIKAN ÜÇ İSİM

AK Parti kulislerinde il başkanlığı için Mesut Eray, Cüneyt Ermişler, Abdullah Altıntaş isimleri öne çıkarken, parti tabanında Mehmet Aydemir ile Ömer Yücel Özek isimleri dillendiriliyor, 

YÜCEL YILMAZ FAKTÖRÜ

Balıkesir il başkanının belirlenmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın tercihinin de etkili olacağı ileri sürülürken, bu 5 isimden birinin il başkanı olarak atamasının yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

ekrem-basaran- veda2

Editör: Macit ERMİŞ