AK Parti Balıkesir teşkilatlarında hareketli saatler yaşanmaya başladı. Balıkesir'in en eski ve etkili internet haber gazetesi  balikesirim.net'in "Başaran bırakıyor.. İşte yerine gelmesi muhtemel isimler" haberi büyük yankı uyandırırken, AK Parti Balıkesir teşiklatından bu akşam da şok etkisi yaratan istifa haberleri geldi

EKREM BAŞARAN
İLÇE BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞTÜ

Bir süre önce kendisi, son olarak da eşi ameliyat olan İl Başkanı Ekrem Başaran'ın yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle görevden affını talep etmesi sonrası bugün de 5 ilçe başkanının istifası istendi. 

İŞTE İSTİFASI İSTENEN BAŞKANLAR

19 Ağustos Cumartesi tarihi itibariyle istifa dilekçelerini İl başkanlığına vermeleri istenen ilçe başkanlarının isimleri şöyle: 

Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu

Ayvalık İlçe Başkanı Ali Gür

Havran Ahmet Dayı

Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan

Balya ilçe Başkanı  Cüneyt Çalışkan

YENİ İL BAŞKANI
ATAMASI İÇİN GERİ SAYIM

Bu arada, AK Parti Genel Merkezi'nin il başkanı Ekrem Başaran'ın görevden müsaade istemesi yolundaki talebini önümüzdeki hafta içerisinde görüşerek kabul etmesi ve yerine yeni il başkanı atamasını gerçekleştirmesi bekleniyor.

İl başkanlığı için Cüneyt Ermişler, Mehmet Aydemir ile Mustafa Çanakçı'nın isimleri gündemde.  AK Parti kulislerinde Cüneyt Ermişler ismi öne çıkarken, parti tabanında Mehmet Aydemir sesleri yükseliyor. Karesi ilçe başkanlığından istifası alınan Yusuf Hocaoğlu da il başkanlığına talip olan isimler arasında yer alıyor. 

İSTİFA EDENLER 31 MART'TA ADAY ADAYI

AK-PARTI-BAL

İl başkanlığı için adı geçen isimler arasındaki Yusuf Hocaoğlu tecrübesiyle öne çıkıyor. 2004-2009 yılları arası efsane başkan Sabri Uğur'la başladığı yerel yönetim görevlerini üç dönem aralıksız sürdüren Hocaoğlu, sonrasında getirildiği Karesi İlçe Başkanlığındaki performasıyla da dikkatleri çeken isim olmuştu. 

Bununla birlikte, istifası alanın ilçe başkanlarının 31 Mart 2024'teki seçimlerde belediye başkan aday adayı olmayı da  düşündükleri bilgisine ulaşıldı. 

Editör: Macit ERMİŞ