BALIKESİR'in gurur kaynağı ağır sıklet boksörü Ali Eren Demirezen, Beyaz Rusyalı güçlü rakibi karşısında muhteşem bir mücadeleye imza attı. "Uygur Türklerini koruyun" yazısının yer aldığı tişört giyip Doğu Türkistan Milli Kurtuluş Marşı ile ringe çıkan Demirezen, Belaruslu rakibi Mazanik’i dağıttı!

Türk boks kulübü EC BOXİNG ve Alman kulüp SES Boxing’in birlikte düzenledikleri dev galada Balıkesirli milli boksör Ali Eren Demirezen rakibini demir gibi ezdi.

Balıkesir'in gurur kaynadığı enç boksör özellikle aparkatları ile güçlü rakibi Belaruslu Andrei Mazanik’i dağıttı.

Demirezen'in antrenörü Bülent Başer, "Özellikle yaptığı eskrimler muhteşem idi. Sporcum tüm taktiklerimi çok iyi uyguladı. Güçlü bir sporcuyu daha yenerek büyük bir zafere imza attık" dedi.

KUYUMCU RECAİ  DUYGULANDI

DMAX kanalınan yayınlanan maçta  Demirezen'e destek amacıyla Hamburg'a giden Balıkesirli ünlü kuyumcu Recai Gürcan, ringin kenarından izledi. Demirezen'in rakibini ezdiği maç esnasında hayli heyecanlı olduğu gözlenen Gürcan, maç sonunda mukluluk göz yaşları döktü.

ZAFER İNANANLARINDIR

Elde ettifi zaferle Balıkesirli hemşehrileri yanında gurbetteki Türkleri gururlandıran  Ali Eren Demirezen, maç sonu "Zafer inananlarındır... Birlikte daha güçlüyüz. Dua edenlerden, mesaj atanlardan, kalbi benim için çarpan boks severleri saygıyla selamlıyorum" şeklindeki mesajıyla herkese teşekkür etti.

AMERİKA'DA RİNGE ÇIKACAK
Bu arada, Ali Eren Demirezen'in önümüzdeki sezondan itibaren Amerika’da ringe çıkacak olması nedeniyle  boks otoriteleri Balıkesirli şampiyonu yakın takibe aldı. Balıkesir Üniversitesi (BAUN) Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu'nda öğrenim gören genç sporcu, geleceğin ağır siklet boks şampiyonu olarak görülüyor.