Dünya boks tarihine adını altın harflerle yazdıran Muhammet Ali Clay'ı kendine idol seçen Balıkesirli milli boksör Ali Eren Demirezen'den gelen son dakika açıklaması boks dünyasında şok etkisi yaratırken, hayranlarının da hayal kırıklığına uğramasına yol açtı.

Muhammed Ali'nin eşinden anlamlı destek

Profesyonel kariyerinde bugüne kadar çıktığı 17 maçın 16’sını kazanan, 4 kez Avrupa şampiyonu olan Ali Eren Demirezen, 2022 yılında da Almanya’da “boksun oscarı” olarak kabul edilen “Herqul” ödülünü almıştı.

Kendisinden büyük beklentilen olan Demirezen, son olarak Amerika'daki maçta, Polonyalı rakibi Adam Kownacki’yi mağlup ederek yeni bir zafere daha imza atmıştı.  

Boks dünyasında hemen herkesin kendisinden "dünya ağır siklet boks şampiyonluğu" beklentisi içerisine girdiği Demirezen aldığı şok kararı sosyal medya hesabından duyurdu. 

"Şu dakikadan itibaren boks kariyerimi askıya aldım …" ifadelerini içeren görüntülü mesajında Ali Eren Demirezen, şöyle konuştu:

Milli boksörün kararını açıkladığı videolu paylaşımının altında onlarca yorum bırakıldı. Bunlar arasında Atakan Tümer'in bıraktığı şu not dikkat çekti:

 "Maalesef Türkiye'den asla bir dünya ağırsiklet şampiyonu göremeyeceğiz. Bizden bir Wilder bir Jashua bir Usyk çıkmıyor. Ali Eren olabilir diyorduk ama hayallerimiz yıkıldı. Hakkında hayırlısı olsun. Bir boks sever olarak maçlarını takip eder kariyerin hakkında araştırma yapıp sıralamadaki muhtemel rakiplerini takip ederdim. Hayal kırıklığı yaşadım. " 

Editör: Haber Merkezi