28. Dönem Balıkesir Milletvekili seçilen Ali Taylan Öztaylan kimdir, nereli, kaç yaşında?

AK Parti Gençlik Kollarında aktif siyasete atılan Ali Taylan Öztaylan, 14 Mayıs'ta AK Parti 4. sıra adayı olarak milletvekili seçildi.

Balıkesir'in 9 milletvekili arasındaki en genç ismi olan Ali Taylan Öztaylan ülkemiz ve ilimiz siyasetine bir dönem Bandırma Belediye Başkanı ve milletvekili olarak damgasını vuran ve "delikanlı" lakabıyla tanınan Cemal Öztaylan'ın oğlu.  

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDEYDİ

Ali Taylan Öztaylan, 1987'de Bandırma'da doğdu. İ

lk ve orta öğretimini Bandırma'da tamamladı.  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Ali Taylan Öztaylan, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde Yüksek Lisansını tamamladı.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezinde Ekonomi ve Mali İşler Başkanı olarak görev yapan Ali Taylan Öztaylan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesi'nde görev yapıyordu.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine AK Parti 4. sıra adayı olarak giren Ali Taylan Öztaylan, Balıkesir'in en genç milletvekili oldu. 

Ali Taylan Öztaylan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oyunu kullanmaya eski milletvekili babası Cemal Öztaylan ve noter olan annesi  Berrin Aysan Öztaylan ve kardeşleriyle birilkte geldi.

Editör: Haber Merkezi