UZMAN YÜZME ANTRENÖRLERİ EŞLİK EDİYOR

 

Altıeylül Belediyesi çocuklar ve gençler için düzenlediği birbirinden değerli organizasyonlar ile Altıeylül sakinlerinin gönlünü kazanmaya devam ediyor. Kültür-sanat faaliyetleriyle çocuklara sanat sevgisini aşılayan diğer yandan da organize ettiği kültür gezileriyle çocukları tarihe doğru küçük yolculuklara çıkaran Altıeylül Belediyesi, düzenlediği doğa yürüyüşleri ve spor müsabakaları ile de çocukları spora teşvik ederek sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor. Çocukların gelişimi için beslenme kadar sporun da önemli bir yeri olduğu gerçeği ile daha sağlıklı ve daha dinamik gençler yetiştirebilmek adına düzenlenen tüm organizasyonlar, şehrin havasını da her geçen gün değiştiriyor. Son olarak Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden 3 yıllığına kiralanan ve işletmesini ALTAŞ A.Ş.’nin yaptığı Atatürk Açık Yüzme Havuzu’nda çocuklar, alanında uzman yüzme antrenörleri eşliğinde yüzme öğrenmeye başladı. Toplamda 1000 tane çocuğa yüzme eğitiminin verildiği tesiste çocuklar hem yüzme öğreniyor hem de eğleniyor. Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan, yapımı büyük oranda tamamlanan Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’ndeki kapalı yüzme havuzunun da Ağustos ayı içerisinde hizmete girmesi ve farklı yaş gruplarının dâhil olacağı yüzme kurslarının bu komplekste de düzenlenmesi planlanırken tesisin açılışının da Eylül ayı içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor.

 

BU YAZ DOLU DOLU GEÇECEK

 

Vatandaşların Atatürk Açık Yüzme Havuzu’nda Altıeylül Belediyesi tarafından 2 dönem şeklinde düzenlenen yüzme kursuna kayıt yaptırabilmesi için kursun düzenleneceği Atatürk Açık Yüzme Havuzu’na başvuru yapması gerekiyor.  Toplamda 2 dönem şeklinde sürecek olan yüzme kurslarının 1. dönemi 27 Haziran – 29 Temmuz, 2. dönemi ise 1 Ağustos – 26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Haftada 3 gün(Pazartesi, Çarşamba, Cuma/Saat 10.00-11.00) ve 2 gün(Salı, Perşembe/Saat 10.00-11.00) şeklinde organize edilen kursların ücretleri ise haftada 3 gün 400 TL, haftada 2 gün ise 250 TL olarak belirlendi. Sultan Alparslan Kültür Evi’nde kurulan portatif yüzme havuzunda da 900 çocuğa yüzme eğitimi veriliyor. Yaz boyunca da bu tesisten toplamda 1700 çocuk faydalanarak yüzme öğrenecek. Hijyen konusuna da dikkat eden Altıeylül Belediyesi, yüzme havuzlarının temizliği hususunda titiz davranarak çocukların sağlığını ön planda tutuyor. Ayrıca Sultan Alparslan Kültür Evi içerisindeki spor salonunda 300 çocuk taekwondo, judo ve jimnastik kurslarıyla yaz ayını dolu dolu geçirmeye devam ediyor.

Altıeylül Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Altıeylül Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışma ile de Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde masa tenisi, basketbol ve voleybol kurslarıyla öğrencilerin yaz tatili boyunca vakitlerini en verimli şekilde kullanması için gayret sarf edilirken Kurban Bayramı’ndan sonra da futbol kursunun açılması planlanıyor. Genç, sağlıklı ve daha dinamik nesiller yetiştirmek için çocukları spora teşvik etmek istediklerini dile getiren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Çocuklarımızın fiziksel ve bilişsel gelişimine katkıda bulunabilecek her organizasyonda Altıeylül Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu yaz düzenlediğimiz yüzme, taekwondo, judo ve jimnastik kursları ile de çocuklarımızın yaz tatilini dolu dolu geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Altıeylül Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz çalışmayla da Ermişler Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde masa tenisi, basketbol ve voleybol kursları düzenliyoruz. Kurban Bayramı’ndan sonra da inşallah futbol kursunu açmayı planlıyoruz. ” dedi.

Editör: Haber Merkezi