Hayata geçirdiği projeleriyle ilçeyi adeta baştan inşa eden Altıeylül'ün inşaat mühendisi belediye başkanı Hasan Avcı, yeni bir vizyon projesi için kolları sıvadı. Avcı, yeni hizmet binası için kendi elektriğini kendi üretecek Çevre Dostu bir proje hazırlattı.

GERİ SAYIM BAŞLADI

İmar sorunu Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarla geçtiğimiz aylarda çözüme  kavuşturulan Karatepe'nin çehresini değiştirerek bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek olan Altıeylül Belediyesi yeni hizmet binası için geri sayıma başlanıldı.

ŞEHRİN CAZİBESİ ARTACAK

Karatepe bölgesi’ndeki alana planlanan proje sadece Altıeylül Belediyesi Hizmet Binası’ndan ibaret olmamakla birlikte kent meydanı, yeşil alan, park, kültürel alan ve yolun altına yapılacak tüp geçitlerle tam anlamıyla Karatepe bölgesi başta olmak üzere Altıeylül’ün çehresini değiştiren değerli vizyon projeleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

PROJENİN ÖZELLİKLERİ


ARSA ALANI : 13.405 m2

TOPLAM PROJE ALANI : 28.108 m2

YEŞİL ALAN VE PARKLARIN MERKEZİNDE KENT MEYDANI : 13.279 m2

Büyükşehir’den BESOB’a yeni hizmet binası Büyükşehir’den BESOB’a yeni hizmet binası

PROJE ALANI İÇERİSİNDE;

SAHİP OLDUĞU AKILLI BİNA ÖZELLİĞİ İLE KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMESİ

YAĞMUR SUYUNUN DEPOLANARAK TEKRARDAN KULLANIMA KAZANDIRILMASI

TOPLANTI SALONLARI VE MECLİS SALONU

ARŞİV ALANLARI

SIĞINAK

MESCİT

KAFETERYA-RESTORAN

KREŞ/ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIM EVİ

AÇIK-KAPALI OTOPARK

AÇIK-KAPALI OTURMA ALANLARI

SOSYAL ETKİNLİK ALANLARI

Karatepe'de inşa edilecek Altıeylül Hizmet Binası tamamlandığında bu görüntüyü alacak.

Gönül belediyeciliğinin Balıkesir'deki adresi olarak gösterilen Altıeylül Belediyesi, şehre değer katan projeleriyle örnek olmayı sürdürüyor. Altıeylül'ün sıradaki projeleri arasındaki yeni hizmet binası kendi elektriğini kendi üretecek. Çevre Dostu binanın temeline ilk kazma yakında vurulacak. 

Editör: Macit ERMİŞ