Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın da katıldığı Karamanköy iftar programında çiftçinin yüzünü güldürecek projelerden bahsederken, başkan seçildiğinde gübre, yem, tohum ve fide desteğinde bulunacağını söyledi.

ÜRETİCİYE SÜT İŞLEME TESİSİ KAZANDIRDIK
Karamanköy’de kurulan Cumhur İttifakı Altıeylül İftar Sofrası’nda kırsal mahalleli vatandaşlarla iftar yapan Eray, OSB müdürlüğü yaptığı dönemde tarım ve hayvancılık alanında vermiş olduğu desteklerden bahsederken şunları söyledi;

Eray Mesut K

“Organize Sanayi Bölge müdürlüğü yaptığım dönemde, daha belediye başkanı olmadan tarım ve hayvancılıkta güzel işler yaptık. 18 kooperatif, yaklaşık 42 bin üreticiye değecek bir birlik kuruldu. Organize Sanayi Bölgesi’ne geldiler ve biz yer istiyoruz, süt tozu yapacağız dediler. Biz de üreticilerimize sahip çıkarak,  bu birliğe 17 dönüm arazi verdik. Üreticiye süt işleme tesisi kazandırdık.  Fabrikanın inşaatı bittikten sonra 42 bin üreticinin sütü burada değerlendirilecek. “ dedi. 

ERAY; JEOTERMAL KAYNAKLI TARIM İHTİSAS OSB YAPACAĞIZ


Altıeylül’de jeotermal kaynaklarının bulunduğunu dile getiren Eray, göreve geldiklerinde Jeotermal tarıma dayalı ihtisas OSB’yi hayata geçireceklerinin sözünü verdi. Tarım ve hayvancılık alanlarında üreticinin, çiftçinin yanında olacaklarını söyleyen Eray, gübre, tohum, yem ve fide desteklerinin verileceğini belirtti. 

ERAY, YUMAKLI’DAN SÖZ ALDI

Eray Mesut K2
Balıklı kırsal mahallesi yakınından geçen Simav çayının rehabilite edilmesi gerektiğini söyleyen Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkan adayı Mesut Eray, “ Sayın Bakanım, Balıklı mahallemizin güneyinden geçen Simav çayı ve Karamanköy mahallemizden geçen derenin ıslah edilmesi hususunda desteklerinizi bekliyorum. Açık sulama kanallarının kapalı sisteme alınmasının daha verimli olacağını düşünüyoruz.  Karamanköy’de, artık kullanılmayan hava üssüne ait bir atış alanı bulunuyor. Tarım Bakanlığı da onay verirse, Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmelerimizi sağlayıp, 2 bin 700 dönümlük alanı mera olarak Karamanköy’e kazandıracağız.” dedi.  

İftar Programına katılan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan adayı Mesut Eray’ın her sözünün arkasında olduklarını ifade etti. 

Ahmet Akın: Balıkesir'in bereketi artacak Ahmet Akın: Balıkesir'in bereketi artacak

Karamanköy iftar programına Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Beldin Uygur, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç, teşkilat mensupları, meclis üye adayları ve çevre kırsal mahallelerden vatandaşlar katıldı.

Editör: Macit ERMİŞ