BALIKESİR Edremit Körfezi'nde bugün Atatürk coşkusu yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Burhaniye, Edremit ve Ayvalık'a ilk kez gelişinin 90. yılı ilçelerdeki coşkulu etkinlikle kutlandı.

Ayvalık'taki törende, Atatürk'ün ilçeye giriş yaptığı güzergâh üzerinden gerçekleştirilen yürüyüşe; Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Mesut Ergin, gaziler ve şehit aileleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle öğrenciler katıldı.

Ataturk Ayvalik 2

Başkan Mesut Ergin, 90 yıl önce, bugün Ayvalık’a gelip bu toprakları ziyaret eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün güzergâhından yürüyerek halkın karşısına gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Mesut Ergin Esi Gamze

EDREMİT'TEKİ COŞKU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Mustafa Kemal Atatürk'ün Edremit’e gelişinin 90. yıl dönümünün coşkuyla kutladığı Edremit'teki törende günün önemi üzerine yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin milli birlik ve mücadelesi için can veren tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Atamızın aziz hatırasına ve devrimlerine sonsuza dek sahip çıkacağız." ifadelerini kullandı. 

Edremit'teki törene katılanlar öğrencilerin seslendirdiği şiirlerde duygulandı.

Balıkesir’de Mavi Bayraklı Plaj sayısı 49 oldu Balıkesir’de Mavi Bayraklı Plaj sayısı 49 oldu

ATATÜRK’ÜN BURHANİYE’YE
GELİŞİNİN 90. YILI TÖRENLE KUTLANDI

13 Nisan 1934 yılında çıktığı Ege gezisi sırasında Kuvayı Milliye ruhunun ateşinin yandığı Burhaniye’ye gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ilçeye gelişinin 90. yıl dönümü Burhaniye’de düzenlenen törenle kutlandı.

Ataturk Burhaniye

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve sunuculuğunu Öğretmen Nilay Bayraktar’ın yaptığı törende, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutan Topçu Binbaşı Yusuf Kaya ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler tarafından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına koyulan çelenkler ile devam etti.

Ataturk Burhaniye2

Öğretmen Metin Aktaş’ın günün anlam ve önemine dair konuşmasının ardından, Hasan Akın Anadolu Lisesi öğrencisi Defne Naz Şenkul’un okuduğu “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiirle günün önemi vurgulandı. Tören Şehit Ahmet Çelik Ortaokulu öğrencilerinin oynadığı halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Editör: Macit ERMİŞ