Ayvalık'ın “efsanevi” olarak nitelendirilen eski Belediye Başkanı Ahmet Tüfekçi ile Tümgeneral Nurettin Alkan'ın buluşmasında duygulu ve gururlu anlar ylaşandı.

Ahmet Tufekci

Hakan Şehirli: Desteğinizi karşılıksız bırakmayacağız Hakan Şehirli: Desteğinizi karşılıksız bırakmayacağız

Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan; efsena başkan Ahmet Tüfekçi’yi, Pelitköy’de ikamet ettiği özel bakımevinde ziyaret etti.

Oldukça sağlıklı olduğu gözlenen Ahmet Tüfekçi’ye yönelik gerçekleştirdiği ziyarette; Tümgeneral Alkan’ı, Ayvalık’ın tanınmış işadamı Mehmet Çavlı da yalnız bırakmadı.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette; belediye başkanlığı döneminde Ayvalık halkı tarafından “Cesur Yürek” olarak nitelendirilen Ahmet Tüfekçi’nin ilçede yapmış olduğu büyük hizmetlerin yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağışlanan İlk Kurşun Gaziler ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili hatıralar tazelendi.

Ziyaretin ardından Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, önümüzdeki günlerde Ahmet Tüfekçi ile birlikte Ayvalık’ın İlk Kurşun Gaziler ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etmek etmeyi planladığını belirtti.

Haber: Suat SALGIN (Mayha)

Editör: Ramazan DEMİR