Milyonlarca vatandaş, ABD ve İsrail menşeli Mastercard ve Visa'yı boykot ederek yerli ödeme yöntemi Troy'a geçmişti. Vatandaşlar, bu boykota belediyelerin de katılarak maaş kartlarını Troy'a geçirmeleri için çağrıda bulunmuştu.

DUYARLI BAŞKAN

deprem-balikesir

İsrail'in Filistin halkına yönelik zulmüne tepkisini hemen her alanda gösteren vatandaşların çağrısına önce belediye sosyal tesislerinde İsrail ürünlerinin satışını yasaklayarak katkı sunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'dan yeni bir hamle daha geldi.

Yılmaz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi çatısı altında çalışan yaklaşık 8 bin mesai arkadaşına yerli kart TROY'a geçiş yapmaları konusunda talimat verdi. 

YERLİ ve MİLLİ 

TROY-KART3

Başkan Yılmaz, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada "Belediyemiz bünyesinde çalışan tüm mesai arkadaşlarımızın milli ve yerli ödeme yöntemimiz Troy Odeme'ye geçişi hususunda gerekli adımları attık." ifadesini kullandı.

SIRA DİĞER KAMU KURULUŞLARINDA

Balıkesir'de alım garantili üretim Balıkesir'de alım garantili üretim

Dini ve Milli konulardaki duyarlılığıyla her zaman örnek olan Yücel Yılmaz'ın çalışanlarına yönelik TROY'a geçiş çağrısına Balıkesir'deki 20 ilçe belediyesi yanı sına tüm kamu kurum vu kuruluşlarının da katılması isteniyor. 

TROY-KART

HANGİ BANKALARDA KULLANILIYOR?

TROY KART UYUMLU BANKALAR İÇİN TIKLAYINIZ

ramazan-marz

Editör: Macit ERMİŞ