PAZARTESİ AKŞAMINA KADAR YAĞIŞ VAR

METEOROLOJİ ile AFAD'ın bir gün öncesinde uyardığı sağanak yağış ve fırtına Balıkesir il merkeziyle ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Edremit, Ayvalık, Bandırma, Gönen başta olmak üzere çok sayıda ilçede etkisini gösteren yağışlar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yağışlar Balıkesir ili genelinde etkisini 13 Kasım Pazartesi akşamına kadar sürdürecek.

SAHİL DENİZLE BİRLEŞTİ

Şehir merkezi ve bazı ilçelerde sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan kuvvetli yağış ve fırtına sonrası yollar göle dönüştü, çok sayıda ev ve işyerini su bastı, araçların üzerine ağaçlar devrildi. Altınoluk sahilinde oluşan su birikintisi, adeta denizle karayı birleştirdi. Edremit'te ise Kuruçay Köprüsü çöktü. İvrindi'de bir minarenin taş kaplamaları yere döküldü. 

KÖRFEZDE HAYAT FELÇ

Ahmet Akın ile Mesut Ergin'in Ayvalık işbirliği Ahmet Akın ile Mesut Ergin'in Ayvalık işbirliği
@balikesirim

Balıkesir'de etkili olan yağış Edremit Körfezi'nde de hayatı olumsuz etkiledi.

♬ orijinal ses - balikesirim.net

Bugün gün boyu kimi onlarda şiddetini artıran sağanak yağış nedeniyle özellikle Körfez bölgesinde hayat olumsuz etkilendi. Sahilde oluşan su birikintisi nedeniyle kordon denizle birleşirken ağaçlar devrildi, çatılar uçtu, çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı. Gün boyunca yüzlerce ihbar alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtafiye ekipleri, mağduriyetleri giderebilmek amacıyla canla başla çalışmalarını sürdürüyor,.

KURUÇAY KÖPRÜSÜ ÇÖKTÜ

kurucay-koprusu

EDREMİT'te etkili olan sağanak yağış nedeniyle Zeytinli ile Organize Sanayi bölgesi arasındaki Kuruçay Köprüsü heyelan sebebiyle çöktü. Güvenlik dolayısıyla alan trafiğe kapatıldı.

İTFAİYECİLERE UYKU YOK

Gün boyunca yüzlerce ihbar alan İtafiyeciler, mağduriyetleri giderebilmek amacıyla canla başla çalışmalarını sürdürüyor,.

Editör: Macit ERMİŞ