6 Şubat’ta meydana gelen depremden büyük ölçüde etkilenen Adıyaman ilimizde mağdur olan esnafların yeniden kalkınması ve hızla ekonomiye kazandırılması için Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, BALGÜÇ Vakfı önderliğinde, Prefabrik Esnaf Çarşısı Kurulumu için Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, BESOB Başkan Vekili Rıza Tekin depremzede kardeşlerimizle bir araya gelerek sohbet edip, taleplerini dinlediler. Yapımına başlanan Balıkesir Çarşısı'nda incelemelerde bulundular.

“BÖLGEDE TİCARET YENİDEN CANLANACAK”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Balıkesir Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı (BESOB) Fehmi Erdem; “Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, BALGÜÇ Vakfı’nın yanı sıra Balıkesir esnafının katkıları ile yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremde işyerlerini kaybeden Adıyaman esnafı için yapımına başladığı ‘Adıyaman’da Balıkesir Çarşısı’ Projesi’nin yapımını yerinde inceledik. Balıkesir Çarşısı, bölgede ticaretin yeniden canlanmasına ve sürdürülebilir hale gelmesine büyük katkısı olacak. Çalışmaları; Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Adıyaman Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman Şoförler Odası Başkanı Turabi Bayır ve Birlik Başkan Vekilimiz ve Balıkesir Şoförler Odası Başkanı Rıza Tekin ile birlikte yerinde inceledik. Balıkesir Çarşısı’nı inşallah en kısa zamanda bölgedeki esnafımızın hizmetine sunacağız. Tüm deprem bölgelerinde gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyemiz personeline teşekkür ederiz” diye konuştu.

“GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz. Adıyaman'da depremzede kardeşlerimizle bir araya gelerek sohbet edip, taleplerini dinledik. Yapımına başladığımız Balıkesir Çarşısı'nda incelemelerde bulunduk” dedi.

PROJELERDE NELER VAR?

Yaklaşık 14 dönümlük alanda 33 meslek grubuna hizmet verecek Balıkesir Çarşısı’nda; 92 ticari alan, 4 ıslak hacim, mescit, lavabolar, 4 bankamatik ve yeşil alan bulunacak. 6 bin 586 metrekare alanı kaplayacak Balıkesir Çarşısı’nda 925 metrekare de yeşil alan oluşturulacak. Çelik konstrüksiyon ve yalıtımlı tuğlalar kullanılarak yapılacak olan “Balıkesir Çarşısı” ile Adıyaman’a kalıcı bir gönül köprüsü kurulacak.