Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in ev sahipliğinde, il genelinden gelen birçok basın mensubunun katılımıyla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı.

419194848_795093452657025_936566461510096869_n

Zabıtadan toplu taşımada klima denetimi Zabıtadan toplu taşımada klima denetimi

Öğretmen Mahallesi Blue Port Hotel’de, Başkan Deveciler’in ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda basın mensupları buluştu.  Balıkesir'deki çalışan gazetecilerin katıldığı kahvaltıda basın emekçilerine seslenen Başkan Deveciler gazetecilerin yaşadıkları sorunları bildiklerini belirterek, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle siz değerli basın emekçileri ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Gazetecilerin sorunlarını biliyorum. Halkın haber alması için gece gündüz emek veren sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü yürekten kutluyorum. Gazetecileri bir araya topladık, bugün sizin gününüz. Sizlerle burada bu özel gününüzü birlikte kutlayacağız, karşılıklı sohbet ederek kahvaltımızı keyifli bir şekilde geçirmek istiyoruz.” dedi.

burhaniye-10-ocak

Basın mensuplarına bilgi vermek amaçlı, belediye hizmetlerine dair kısa bir faaliyet filmini gösteriminin ardından gazetecilerle karşılıklı diyalog ve sohbet havasında devam eden kahvaltı sonrasında Başkan Deveciler, “Gazetecilerin yaşam şartlarının daha iyi olduğu, devletin gazetecilere daha çok desteklediği kalemlerini daha rahat kullanabilecekleri nice 10 Ocak kutlamaları diliyorum” dedi.

Balıkesir il merkezinin yanı sıra Edremik Körfezindeki medya mensuplarının yer aldığı etkinlikte Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi de katılarak meslektaşlarıyla kucaklaştı. 

ramazan-demir-fo

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, 10 Ocak jesti nedeniyle Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'e teşekkür ettiği konuşmasında, 10 Ocak'ların daha iyi koşullarda kutlanabilmesi için dayanışma çağrısında bulundu. 

Editör: Macit ERMİŞ