AK Parti Balıkesir teşkilatı il kongresi için geri sayım başladı.

İlçe ve gençlik ile kadın kolları kongrelerini tamamlayan AK Parti'de teşkilatlar 10 Şubat Çarşamba günü yapılacak il kongresine kilitlendi.

Kurtdereli Spor Salonun'da saat 11.00'de başlaması beklenen İl kongresine, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da video konferans yoluyla katılacak.

Ekrem Başaran:
Halkın Sesine Kulak Vereceğimiz Bir Ekip Oluşturmak Hedefimiz


Başaran, kongrenin yapılacağı Kurtdereli Spor Salonundaki hazırlıkları yerinde inceledi.

AK Parti İl Teşkilatında 7. Olağan Kongre heyecanının yaşandığı bugünlerde İl Başkanı Ekrem Başaran yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre süreci ile ilgili en önemli talimatlarından biri olan halkın sesine kulak verilmesi, hissiyatlarının dinlenmesi ile bir ekip oluşturulması düsturuna uyacaklarını dile getirdi.

Başaran şöyle konuştu:

“19 yıllık tecrübemizi yansıtacağımız, 19 yıl boyunca AK Partimize emek vermiş, gayret etmiş arkadaşlarımızı bu çatının altında, siyasal yapım sürecinin içinde tutacağımız aynı zamanda kadın ve gençlerimize daha fazla alan açacağımız bir süreç yürüteceğiz.

Pandemi atakları nedeniyle uzayan İlçe ve İl Kadın Kolları Kongrelerini tamamladık. Çok şükür bu süreç ne bir sıkıntı ne de sağlık problemi yaşanmadan tamamlandı. Şimdi partimizi 2023 seçimlerine taşıyacak kadroların hassas, ince ve geniş bir istişareyle oluşturulması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yine 2023 seçimlerine hazırlanırken gelen yeni seçmenin beklentilerinden, değişen beklentilere her alanda milletin sesine kulak vereceğimiz bir ekip oluşturacağız.”

İl Başkanı Başaran; Teşkilatlarda görev yapmış, mevcut görevde olan ve son olarak yeni görev almak isteyen herkesi İl Başkanlığına başvuruda bulunmaya davet etti.

KONGREYE DAVET


İl başkanı Ekrem Başaran, kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla meslek odalarını tek tek ziyaret ederek kongreye davet etti.