Balıkesir'de siyasiler ile ters düştüğü için haksız yere Bingöl'e gönderilen Celal Sürgeç'in yerine Balıkesir İl Müftülüğüne atanan Hasan Hayri Yaşar görevine başladı.

Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor Çarşıda bayram öncesi yollar trafiğe kapanıyor

EMEKLİLİĞİNE 6 AY VARDI

Celal Srgec

Balıkesir Müftülüğünde değişim yaşandı. Yaklaşık 3 yıldır Balıkesir'de görev yapan ve toplumun her kesiminde saygın bir yeri bulunan Celal Sürgeç, bazı isimlerin siyasi hırslarına kurban edilerek emekliliğine 6 ay gibi kısa bir zaman kala Bingöl'e tayin edilmişti. Boşalan göreve Kırıkkale Müftüsü iken atan Hasan Hayri Yaşar şehre gelerek görevine başladı.

HASAN HAYRİ YAŞAR KİMDİR?

Hasan Hayri Yasar

1962 yılında Mersin İli Anamur İlçesinde dünyaya geldi. İlk ve Ortağretimini Anamur’da tamamladı, İmam Hatip Lisesini Mersin’de okudu. Anamur Bozdoğan Köyü Mamure Kalesi Camii İmam Hatibi olarak göreve başladı. 1986 Yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliği’nde Memur olarak görev aldı. 1988-1990 yıllarında Amasya İli Göynük İlçe Vaizi olarak atandı. 1991 Yılında Bitlis Hizan Müftüsü oldu ve burada görevli iken Almanya Münih’te Din görevlisi olarak görevlendirildi. Almanya dönüşünde Sivas Doğanşar Müftüsü olarak atandı. Daha sonra Mersin Aydıncık Müftülüğü ve Gaziantep Şahinbey Müftülüğü yaptı. Almanya'da T.C. Berlin Başkonsolosluğu’nda dört yıl dört ay Din Hizmetleri Ataşesi olarak görev yaptı. 2013-2017 yıllarında Antalya Manavgat Müftüsü olarak görev yaptı. 16.03.2017 tarihinde İzmir Konak Müftüsü olarak atandı.

2020 Yılı Haziran ayında Kırıkkale İl Müftüsü olarak göreve başladı.

Yaklaşık dört yıl Kırıkkale İl Müftüsü olarak görev yaptıktan sonra 22 Şubat 2024 tarihinde Balıkesir İl Müftülüğüne atanan Hasan Hayri Yaşar 03.05.2024 tarihinde yeni görevine başladı.

Yaşar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi