BALIKESİR Polis okulunda mezuniyet sevinci yaşandı. Balıkesir'de Polis Meslek Eğitim Merkezinden mezun olan 796  polis adayı törenle diplomalarını alarak Emniyet teşkilatı saflarındaki yerini aldı.

BAŞKAN SOYLU KATILAMADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'te çıkan orman yangını bölgesine gittiği için Balıkesir'deki mezuniyet törenine son anda katılamadı. 

Balıkesir'deki programa facetime bağlantısıyla katılarak yeni mezun polislere seslenen Bakan Soylu, Türk polisinin  dünyanın en büyük polis teşkilatlarından biri olduğuna dikkat çekerek "Dünyanın en ciddi uyuşturucu, dünyanın en önemli terör operasyonlarını gerçekleştiriyoruz." dedi.

"AYETEL KÜRSİ OKUYUN" TAVSİYESİ

Son dönemdeki büyük operasyonlardan rakamlar veren Soylu, genç polislere de "Ayetel Kürsi'yi okumadan evden çıkmayın" tavsiyesinde bulunarak şöyle konuştu:
"Şimdi size dua eden, sizi orada kahraman üniformalarınız içerisinde. Anneleriniz ve babalarınız sizi evlerinizden gönderirken Ayetel Kürsi'lerle gönderdik. Biz Müslüman bir milletiz. Bizim attığımız her adım, gaza. Allah muhafaza etsin sizi. Yaptığımız meslek. bilmenizi istiyorum ki gaza gazi olmak mesleği, şehadete yürümek mesleğidir. 
Siz sadece iyi polis değil, dünyanın en iyi polisi olmaya adaysınız. Siz parmakla gösterilen polis olmaya adaysınız. Size bir rakam vereceğim. Yaklaşık dört yıldan beri milletimizin en çok memnun olduğu yüzde 77 oranlı asayiş hizmetlerimiz. Çıta yüksektir. Bu çıtayı düşürmeyin." 

HAZIR MISINIZ?

Polislere, "PKK ,DHKPC, FETÖ  ve diğer terör örgütlerini ülkenin topraklarına gömmeye hazır mısınız? " diye seslenen Soylu, "Şefkatle merhametle milletimize 24 saat hizmet etmeye hazır mısınız? Bu ay yıldızlı bayrak için ezanı Muhammedi için, Allahuekber için bu ülkeye kötü niyet besleyenler ve tuzak kuranlara karşı çıkmak için beni polis arkadaşlarım şehadete hazır mısın? Sizlerle gurur duyuyoruz. Allah sizden razı olsun." dedi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş da, konuşmasında; "Balıkesir ve diğer 21 Polis Okulumuzda eğitimlerini başarıyla tamamlayarak aramıza katılan 11.383 meslektaşımıza görevlerinde başarılar diliyor,onları bugünlere getiren ailelerine şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Törende  Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da bir konuşma yaparak POMEM personeliyle yeni mezun polisleri tebrik etti, görevlerinde başarı diledi.. 

Daha sonra, okulu birincilik ile tamamlayan Ferhat Kılınç yaş kütüğüne ismini çakarak dönem mezunları adına kısa bir konuşma yaptı.


Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,  İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Albay Tarık Hekimoğlu'nun da katıldığı tören mezun öğrenciler bayrak ve silah üzerine yemin ederek, kep atmasıyla sona erdi. 


 

Editör: Haber Merkezi