Her zaman kurum ve kuruluş amirleriyle, oda başkanlarıyla, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar ile istişare halinde olan Karesi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Dinçer Orkan, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve odaları ziyaret etti. İlk olarak Cumhur İttifakı ortakları AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka ve yönetimi ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Bilsem ve yönetimi ile buluşan başkan Orkan, değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantının verimli geçtiğini ifade eden Başkan Orkan, “31 Mart'ta hemşehrilerimizin teveccühüyle yeniden tarih yazacak, Karesi’de ‘Gerçek Belediyecilik’ anlayışıyla yola devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

ODA VE STK BAŞKANLARINA ZİYARET

Karesi Belediye Başkanı olarak göreve başladığı 2019 yılından bu yana istişareye önem veren Karesi Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Dinçer Orkan, bu anlayışı sürdürmeye devam ediyor. Başkan Orkan, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka ile birlikte sırasıyla; Balıkesir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifi Birliği Başkanı Faruk Özen, Balıkesir Bölgesi Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Bölge Müdürü Neşe Sarılgan, Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Rahmi Demirbay, Fırıncılar Odası Başkan Vekili İsmail Arı, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Turgay Kapan, Camcılar ve Fotoğrafçılar Odası Başkanı Sami Pak, Çerçi Manifaturacı Ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Fatih Çakır, Berberler Odası Başkanı Halil İbrahim Demirer, Elektrik Elektronik Teknisyenler Odası Başkanı Nejdet Arslan, Sebze Ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Nurullah Bozkır, Celepler Ve Besiciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Balaban, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer, BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Okan Telaşeli, Kızılay İl Başkanı Mustafa Burak Kelemençe'yi ziyaret etti.

KARESİ’DE İSTİŞARE GELENEĞİ SÜRÜYOR

Karesi Belediye başkanı olarak göreve başladığı günden bu yana istişareye önem verdiklerini söyleyen Başkan Dinçer Orkan, bu geleneği gelecek dönemde de sürdüreceklerini ifade etti. Karesi’nin daha yaşanabilir, huzurlu, güvenli, sorunsuz bir şehir olması için çalıştıklarını belirten Başkan Orkan, “Kentimizde yapacağımız projelerimizi vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alarak hayata geçiriyoruz. Böylece vatandaşlarda yapılan projelere destek oluyor. Yaptığımız çalışmalarla ilgili sivil toplum kuruluşlarını, vatandaşlarımızı, ilgili kurum ve kuruluşları bilgilendiriyoruz ve ilçemizin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Bizler insan ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızla Karesi'de elbirliği ile güzel hizmetler gerçekleştireceğimize inanıyoruz. İki özelliğin kazanımı kurumlar için artan önem kazanmakta diye düşünüyoruz. Bu yetkinliklerle Karesi'mizin gelecekte daha da huzurlu ve müreffeh bir kent yaşamına olacağına inanıyorum. Gerçek Belediyecilik anlayışıyla hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ