Balıkesirli iş insanı Okan Telaşeli'ye Şeref Belgesi Balıkesirli iş insanı Okan Telaşeli'ye Şeref Belgesi

TOPRAĞA VEFA, GELECEĞE BEREKET

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bigadiç'in tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişimine güçlü destekler sunarak çiftçilerin yaşam koşullarını iyileştiriyor. Büyükşehir, Bigadiç'in tarımsal potansiyelini artırmak için kapsamlı destekler verirken bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine önemli katkılar sağlıyor.

Büyükşehir Çiftçilere Güçlü Destek Sağlıyor

balikesir-tarim-11

Büyükşehir Belediyesi; çiftçilere tohum, gübre, ilaç, sulama sistemleri, tarımsal depolama ve süt tankları gibi geniş destekler sunarak üreticiye tam destek sağlıyor. Büyükşehir bu kapsamda 155 probiyotik dağıtımı, 2 bin zeytin toplama kasası, zeytin toplama örtüsü, 1 adet süt soğutma tankı desteği, 60 manda ve 71 damızlık ırk hibesi gibi önemli desteklerle çiftçilerin gücünü artırırken, aynı zamanda selektör makine ile bölgedeki tarım sektörünün sürdürülebilir büyümesine katkı sağlıyor.

Tohum Desteği ile Çiftçiler Güçleniyor

balikesir-kuzusu-koyun

Büyükşehir, toplamda 13 bin 990 kilogram tohum desteği, 500 metrekare sera naylonu, 6 bin 500 adet tıbbi aromatik fidedesteğiyle yerel üreticilere tarım ürünlerini geliştirme ve çeşitlendirme fırsatı sunarak tarım sektörünü destekliyor.

Tarla Yollarının Açılması,

Çiftçilere Büyük Fırsatlar Sunuyor

balikesir-tarla-yolu
Büyükşehir Belediyesi, Bigadiç’te çiftçilere yönelik desteklerini sürdürerek, tarımın gelişimine katkı sağlıyor. Yapılan çalışmalarla tarla yollarını açan Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürebilmelerine olanak tanıyarak verimliliği artırıyor.

Bigadiç’de Kırsal Kalkınmaya Tam Destek

balikesir-tarim-10

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bigadiç'te tarım ve kırsal kalkınma projeleriyle sadece ekonomik büyümeyi değil, aynı zamanda vatandaşların yaşam kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Çiftçilere yönelik kapsamlı destekleri, sürdürülebilir kırsal kalkınmanın önünü açıyor. Bu desteklerle birlikte Bigadiç'teki tarımsal potansiyel daha da güçlenirken, bölge ekonomisi canlanıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin Bigadiç'e yönelik özel destekleri, ilçenin ekonomik ve sosyal gelişimine önemli katkılar sağlıyor.

Editör: Macit ERMİŞ