BALIKESİR'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlumaları Vali İsmail Ustaoğlu ve Eşi Şenay Ustaoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyon ile sürdü. Vali Ustaoğlu, Türk Milleti'nin bugünlere nereden ve nasıl geldiğini asla unutmadan, şanlı geçmişini tüm benliği ile koruyacağını söyledi. 

cumhuriyet-resepsiyonu2

Avlu Kongre Merkezinde birçok kesimden davetlinin katıldığı programda Vali Ustaoğlu ve Eşi Şenay Ustaoğlu misafirleriyle yakından ilgilendi, sohbet ettiği davetlilerin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Vali İsmail Ustaoğlu program dolayısıyla yaptığı konuşmada davete katılan herkese teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ulu bir çınar olma yolunda büyümesine, gelişmesine devam ettiğinie vurgu yapan Ustaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Cumhuriyet, bağımsızlığımızın sembolüdür. 29 Ekim, milletimizin kendi kaderini kendisinin tayin etme kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği gündür.  Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Cumhuriyetin temellerinde Türk milletinin onurlu duruşu, vatan sevgisi, egemenlik ve bağımsızlık iradesi yatmaktadır. Bugün, tarihi şan ve şerefle dolu yüce milletimizin, yedi düvele karşı göğsünü siper edip istiklal mücadelesini vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, aradan geçen 100 yılın sonunda artık ulu bir çınar olma yolunda büyümesine, gelişmesine devam etmektedir."

Büyük Türk Milleti'nin bugünlere nereden ve nasıl geldiğini asla unutmadan, şanlı geçmişini tüm benliği ile koruyacağını sözlerine ekleyen Vali Ustaoğlu, "Mazisinden çıkarması gereken derslerden geleceğe ışık tutacak anlamlı sonuçlar çıkararak, her yaştan ferdiyle geleceğimizin inşasına tüm azmiyle çalışmaya devam edecektir.

cumhuriyet-resepsiyonu3

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklâl ve istikbâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Bin yıldır bu toprakların vatanımız olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun." diye konuştu.

Editör: Macit ERMİŞ