BALIKESİR Valisi Hasan Şıldak her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de fedakârca çalışan sağlık personeline moral ziyareti gerçekleştirdi. 

Ziyaretlerine beraberinde İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin ile birlikte Altıeylül İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Ekibi ile başlayan Vali Şıldak, personel ile sohbet ederek çalışma sistemi ile ilgili bilgi aldı. 

Hayatın büyük ölçüde kısıtlanmasına sebep olan salgınla ilgili personele moral veren Vali Şıldak; “Zor bir süreçten geçiyoruz. İl olarak kurallarımızı en hassas şekilde uygulama gayreti içindeyiz. Sizlerin ve bizlerin hasta olmaması gerekiyor. Bu zor dönemde siz de çok yoruldunuz. Ama bu kutsal görevi başka bir birim yapamaz, bu yüzden bizler de her zaman yanınızdayız. Dualarımız ve desteklerimiz hep sizinle.” diye konuştu. 

Ardından Atatürk Şehir Hastanesini ziyaret eden Vali Şıldak özveriyle çalışan personele teşekkür ederek; “Fedakârca çalışmalarınız için bu ziyaret vesilesiyle sizlere teşekkür etmek istedik. Hepimizin işi çok zor, sizin tabi ki daha da zor. Biz de vatandaşlarımıza her gün, her mecrada tedbirlere uyma noktasında uyarılar yaparak vaka sayılarını düşürmek ve sizin yükünüzün bir nebze olsun azalması gayreti içindeyiz. Her zaman sizin yanınızdayız.” diyerek sağlık personeline moral ve destek verdi. 

Atatürk Şehir Hastanesinin ardından 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret eden Vali Şıldak birimleri gezerek, çağrıların koordinesine ve çözümüne ilişkin bilgi aldı. Çalışmalarında kolaylık dileyen Vali Şıldak personele, vatandaşa karşı yakın ve ilgili olmalarını söyleyerek; “Sizler; çağrıda bulunan vatandaş için devletin temsilcisi durumundasınız, ses tonunuz nezaketli,bir o kadar da yüksek motivasyonlu, umut verici olmalı. Her başvuruya empati kurarak yaklaşmalısınız.” diye konuştu.

Sağlık birimlerine ziyaretlerine devam eden Vali Şıldak Balıkesir Ağız ve Diş Hastanesini de ziyaret etti. Hastane Başhekimi Mesut Göktepe’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Editör: Haber Merkezi