TARIM ALANLARI KÜL OLDU
Altıeylül'ün Karamanlar ile Karakavak köyleri arasındaki yangına havadan helikopterlerle, karadan onlarca ekiple müdahale edildi. Yerlerşim yerlerine çok yakın bölgede yaşanan yangın  rüzgarın da etkisiyle yayılırken tüm birimleri alarma geçirdi. Ekiplerin üstün gayretiyle 2,5 saatte kontrol altına alınan yangında 110 hektar alan zarar gördü. Tarım arazilerinde büyük hasar oluştu. 

110 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

ALTIEYLÜL bölgesindeki yangın 10.30 sıralarında tarım arazisinde başladı ve rüzgarın da etkisiyle ormana sıçradı. Yangına 2 uçak, 6 helikopter ile havadan, 3 ilk müdahale aracı, 18 arazöz, 7 su ikmal aracı ve 82 personelle karadan müdahale edildi. İlçelerden gelen ekiplerin de katıldığı çalışmalar sonucu 2,5 saatte kontrol altına alınan yangında ilk belirlemelere göre 110 hektar alan zarar gördü. Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Valisi Hasan Şıldak, İl Tarım Müdürlüğü tarafından tarım arazilerinde meydana gelen hasarla ilgili gerekli tespit çalışmalarının yapılarak, vatandaşlara destek verileceğini belirtti.


VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Vali Şıldak, şöyle konuştu:

"Her zaman olduğu gibi rüzgarlı havalarda, sıcaklığın yüksek olduğu bu dönemde bütün vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu tür müdahaleleri hızlı ve güçlü şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. Allah'ın yardımıyla, ekiplerimizin gayretiyle yangını kontrol altına almış bulunuyoruz."

Editör: Macit ERMİŞ