DUYGU GEN AVRUPA ŞAMPİYONU
Arnavutluk'ta gerçekleşen U17 Avrupa Güreş Şampiyonasına Balıkesir bu kez de Duygu Gen ile damga vurdu. Vefalı Yurt Kepsut'un medar-ı iftarı Duygu, rakiplerini yere serdi, ülkemize altın madalya kazandırdı, bayrağımızı dalgalandırdı, İstiklal Marşımızı söyletti. Kadın güreşinde ilklerin kadını Yasemin Adar Yiğit ile dünyaya adını ezberleten Balıkesir, Duygu Gen ile uluslararası güreş sahnesindeki yerini aldı. 

duygu-gen-kepsut5

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 12-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nın 4. gününde kadınlar kategorisşnde mücadele eden sporcularımız 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

BALIKESİRLİ DUYGU
AVRUPA ŞAMPİYONU

Kadınlar 65 kilogramda mücadele eden Balıkesirli milli güreşçi Duygu Gen, finalde şampiyonaya bağımsız katılan Margarita Salnazarian’ı 2-1 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. Duygu’nun kazandığı altın madalya, bu şampiyonada Türkiye’nin elde ettiği ilk altın madalya oldu.

YASEMİN ADAR'IN İZİNDEN

Balıkesir'in Avrupa ve Dünya Şampiyonu ünvanlı ve kadın güreşinde ülkemize ilk olimpiyat madalyasını kazandıran Yasemin Adar Yiğit'in izinden giden  Duygu Gen, kazandığı altın madalya ile hem ülkemizin, hem 10 numaralı şehir Balıkesir'in, hem de Vefalı Yurt Kepsut'un medar-ı iftarı oldu. 

duygu-gen-kepsut2

YAĞMUR GÜMÜŞ,
NİL BRONZ KAZANDIRDI

43 kilogramda mücadele eden Yağmur Karabacak finalde bağımsız sporcu Aleksandra Berezovskaia’ya mağlup olarak gümüş madalya kazandı.

Kadınlar 49 kilogramda ülkemizi temsil eden Nil Aktaş, bronz madalya müsabakasında Polonyalı rakibi Maja Milena Majdanska’yı 7-4 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

duygu-gen-kepsut6

duygu-gen-kepsut3duygu-gen-kepsut1

KEPSUT BELEDİYE BAŞKANI
İSMAİL CANKUL'DAN KUTLAMA

BAŞKAN Cankul, mesajında; "Kepsut'umuzun gururu Duygu Gen Avrupa şampiyonu

Arnavutluk’un Tiran kentinde düzenlenen Avrupa U17 güreş Şampiyonası 65 kg’da güreşen Kepsut Belediyespor Güreş Takımımızın altın kızı Duygu Gen Avrupa şampiyonluğu ile başarılarına başarı kattı.

İlçemize yaşattığı gururdan dolayı şampiyonumuzu tebrik ediyorum.

Gençlerimize güveniyoruz ve onların daima yanındayız" ifadelerini kullandı.

Editör: Macit ERMİŞ