Son Valiler Kararnamesi ile üç yıldır görev yaptığı Balıkesir'den Şanlıurfa'ya atanan vali Hasan Şıldak, Balıkesir valiliği önündeki törenle yeni görev yerine uğurlandı.

Balıkesir valiliği bahçesindeki uğurlama töreninde gazeteciler yaptığı son açıklamasında Vali Hasan Şıldak, her vedada bir hüzün olduğunun altını çikerek şöyle konuştu:

Bizim vedamız aynı zamanda yeni bir başlangıç. Şimdi bir başka coğrafyada, ülkemizin bir başka güzel ve önemli noktasında Şanlıurfa’da, peygamberler şehrinde hizmet etme onurunu yaşamış olacağız. Bu vesileyle haklarınızı helal edin diyorum, bütün vatandaşlarımıza en derin saygılarımı, sevgilerimi, bize olan teveccühleri için, hoşgörüleri için her zaman sağladıkları yoğun destek için teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Onlara veda ederken Balıkesir’i, bu Kuvayı Milliye şehrini hiçbir zaman unutmayacağımızı, her zaman kalbimizde özel bir yeri olacağını ifade etmek istiyorum.”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile bürokratlar ve vatandaşların bulunduğu uğurlamada Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak herkesle tek tek vedalaştı.

Editör: Macit ERMİŞ