Görev yaptığı 2004-2009 yılları arası gecesini gündüsüne katarak Balıkesir'i "kabasadan kente dönüştüren isim" olarak şehir tarihine adını yazdıran efsane Belediye Başkanı Sabri Uğur vefat yıldönümünde hayırla yad ediliyor, hiç eksilmeyen hasret ve dualarla anılıyor

UGUR-SABRI-BS

Uğur'u ailesi ve sevenleri Başçeşme Mezarlığındaki kabri başında dualar ile yad etti. 

YÜZLERCE MESAJ PAYLAŞILDI

Sabri Gur Anma

Bu arada, çok sayıda seveni sosyal medya hesaplarından anma mesajları paylaştı.  Uğur'un belediye başkanlığı dönemindeki hizmetlerini saygıyla yad etti. AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir de yayınladığı mesaj ile AK Parti belediyeciliğinin yüz akı isminin rahmetle andı.


Balıkesir Büyükşenir Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Akın da anma mesajı yayımladı. Akın mesajında, "2004-2009 yılları arasında Balıkesir Belediye Başkanlığı yapan Sabri Uğur’u saygı ve rahmetle anıyorum." ifadelerine yer verdi.

BU FOTOĞRAF ÇOK ŞEY ANLATIYOR

ekrem-basaran-sabri-ugur

Sabri Uğur, 28 Mart 2004 seçimlerinde CHP adayı Naim Durmaz ile yarıştı.  Uğur, yüzde 44.4 oy oranıyla Balıkesir Belediye Başkanı seçilirken rakibi Durmaz yüzde 32.6'da kaldı.

Sabri Uğur, Balıkesir Belediye Başkanlığı görevini Ziyaettin Tan'dan devralmaya  AK Partili ve CHP'li belediye meclis üyeleriyle birlikte gelmişti. Devir-teslim sonrası  çekilen bu fotoğrafta CHP ve AK Partili üyeler yer aldı.

TÜM KARARLAR OY BİRLİĞİYLE ALINIRDI

Balıkesir’de AK Parti Belediyeciliğini başlatan ve unutulmaz eserler bırakan, örnek bir belediyecilik ve başkanlık yapan Sabri Uğur döneminde, meclis kararları  AK Parti ve CHP'li üyelerin oy birliğiyle alınıyordu. 

RAMAZAN DEMİR YAZDI

Örnek ve öncü Balıkesir İtfaiyesi'nden bir Halil geçti Örnek ve öncü Balıkesir İtfaiyesi'nden bir Halil geçti

sabri-ugur-kimdir-ne

Uğur'la  ilgili bugüne değin çok şeyler söylendi, yazıldı, çizildi,

ben kısaca şunu hatırtayım; 

Bize emanet edilen imkanlar ve makamlar bir gün mutlaka elimizden alınacaktır.

Buradaki asıl mesele, onları teslim ettikten sonra elimizin temiz kalıp kalmayacağı ve geride kalanların belleklerinde nasıl bir not bırakacağımızdır."

Gerisi laf-ı güzaftır!

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Editör: Macit ERMİŞ