Cumhurbaşkanı Erdoğan, "100'üncü yıl gururunu taçlandıran" ifadeleriyle 2023 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahiplerini açıkladı.

"İlim ve kültür insanlarımızı tebrik ediyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu cümleleri aktardı;

Türkiye Yüzyılı vizyonuna katkıları ve başarılarıyla Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılı gururunu taçlandıran, 2023 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi sanatçılarımızı, ilim ve kültür insanlarımızı tebrik ediyorum. Vefa Ödülü sahibi insanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Balıkesirliler Şenliğinde Almanlar çiftetelli oynadı Balıkesirliler Şenliğinde Almanlar çiftetelli oynadı

Karikatür alanında ödül Hasan Aycın'ın oldu

Erdoğan'ın paylaşımında, 2023 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne bilim alanında Süleyman Uludağ, kültür alanında Ali Birinci, müzik alanında Emel Sayın, resim alanında İlhami Atalay, karikatür alanında Hasan Aycın, sinema alanında Sami Şekeroğlu, dijital sanat alanında Refik Anadol, mimari alanda Sinan Genim, edebiyat alanında da Nazan Bekiroğlu'nun layık görüldüğü belirtildi.

buyuk-odul

Attila İlhan, Barış Manço, İsmail Hakkı Uzunçarşılı, Muhsin Ertuğrul ve Samiha Ayverdi de Vefa Ödülü'ne değer görüldü.

YÜCEL YILMAZ'DAN ZİYARET

hasan-aycin1

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül'ün kırsal Aslıhantepecik köyünde oturan büyük ustayı ziyaret ederek tebrik etti. 

Ziyaretini sosyal medya hesabından duyuran Yılmaz, "Karikatür alanında 2023 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne layık görülen Karikatürist, Yazar kıymetli abimiz Hasan Aycın'ı ziyaret ettik." ifadelerini kullandı. 

Yılmaz'a ziyaretinde A Takımında yer alan Fatih Doğan, Ahmet Meydan ile Mürşit Canbulat eşlik etti.

Editör: Macit ERMİŞ