Uluslararası başarıları ve çok sayıda Türkiye rekorları elinde bulunduran Milli Sporcu Şahin Şenoduncu Balkan Şampiyonluğunu elde ederek Balıkesir’in gururu oldu.

Antalya’da gerçekleştirilen 20. Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nın Büyük Erkekler etabında Ayvalıklı milli sporcu Şahin Şenoduncu 20 kilometrelik etabı 1 saat 24 dakika 20 saniyelik derecesiyle kariyerinde ikinci kez Balkan şampiyonu oldu.Elde ettiği başarının ardından Ayvalıklı Milli Sporcu Şahin Şenoduncu, Gençlik Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile birlikte Vali Hasan Şıldak'ı ziyaret etti.
 

Tokyo Olimpiyat Oyunları için kota puanının da verileceği şampiyonanın ilk gününde Balıkesirli Milli Atlet Şahin Şenoduncu balkan şampiyonluğu elde etti.

Milli Sporcumuz Şenoduncu, "Olimpiyat oyunlarına katılabilmek için önemli bir yarışmaydı. Burada altın madalya almamın, milli takımımızı daha üst seviyelere taşıyacağına inanıyorum. Bundan sonraki hedefim Mayıs ayında yapılacak olan Avrupa şampiyonasında en iyi dereceyi elde ederek, Avrupa şampiyonu olabilmektir" diye konuştu.
 


 

Şampiyon Şahin Şenoduncu’ yu tebrik eden Vali Hasan Şıldak; “Belirlediğiniz hedeflere inanmanız ve bu hedef doğrultusunda çalışmanızla uluslararası arenada gururumuz olmaya devam edeceğinize inanıyorum. Sporcularımızın başarıları bizleri mutlu ediyor. Sporun ve sporcumuzun her zaman destekçisiyiz. Hiçbir başarı tesadüf değildir, azmin ve başarıların için tebrik ediyor, Olimpiyat yolunda yarışacağın tüm yarışmalarda başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi