BÜYÜK BALIKESİRSPOR CAMİASI;
Göreve talip olduğumuz olağan kongrede siz kıymetli delegelerimizin teveccühü ile bizleri layık gördüğünüz bu kutsal makamın farkında ve sorumluluğunun bilincinde hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Geçmiş dönemlerden kalan ağır mali yükün altında ezilen kulübümüzün FİFA dosyaları ile UÇK’da (Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) bulunan ve acil çözüm bekleyen dosyaların varlığı nedeniyle zor günler yaşamaktadır. TRANSFER TAHTAMIZIN kapalı olması nedeniyle geçen yıldan bu yana takımımızın ihtiyacı olan gerekli takviye transferler yapılamamış ve bir de bunun üstüne LİGDEN DÜŞEN takımımızın durumu tarafımca ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile birlikte çok yönlü olarak değerlendirilmektedir. Kongre öncesinde kulübümüzün ifade edilen Toplam borç yükünün tahminlerin çok çok üstünde çıkmış olması, “Borç ödedik” söylemlerinin gerçek dışı olduğu hususu ise işimizi çok daha zorlaştırmıştır.

Karşılaştığımız tabloya rağmen bu büyük camiaya sözümüz var, gayret ve çabalarımız “KARANLIKTAN AYDINLIĞA” çıkıncaya kadar devam edecektir. Sportif olarak 2. Lig Kırmızı Grup’ta bugüne kadar verdiği sportif faaliyetlerin sonucunda elde ettiği puan ve sıralama taraftarlarımız ve camiamızın endişelerine ve üzüntülerine neden olmasını anlıyor, bu duygularınızı yürekten paylaşıyorum. Yaşanılan bu süreçte ne yapılması gerekiyor ise tüm tedbirlerin alınmasında ve uygulamasında maddi ve manevi olarak arkadaşlarım ile birlikte gece gündüz demeden çalışacağımızın sözünü veriyorum.

Mevcut kadro yapımız ve derinliğimiz, elimizdeki futbolcularımıza takviye yapılıncaya kadar devam etmekten başka çare sunmamaktadır. Gerek sahaya sürülen ilk 11 gerekse yedek kulübesindeki isimler ile mücadele ettiğimiz düşünülürse alternatif arayış ve yolları kapatmakta, sportif faaliyetlerimizi bu kısıtlı kadro yapısı ile sürdürme seçeneğini bizlere metazori olarak sunmuştur. Bu takım ile yola devre arasına kadar devam edeceğimiz düşünülürse sahada mücadele eden ve edecek olan kadromuza güvenmek ve destek vermemiz gerekliliği büyük önem arz etmektedir.

Şu an önümüzdeki en büyük hedef DEVRE ARASI TRANSFERİ AÇMAK ve teknik heyetten gelen raporlar doğrultusunda transfer çalışmalarına hız vermektir. Önümüze koyduğumuz bu hedefin söylemden çıkıp eyleme dönüşmesi hususunda şehrimizin tüm dinamiklerinin desteğine ve katkısına ihtiyacımız olduğu da unutulmamalıdır. Bu dinamiklerin lokomotifi konumundaki sanayici ve iş insanlarının geçmiş dönemlerdeki yönetimlerden dolayı kulübümüze karşı olumsuz bakışları neticesindeki vermedikleri desteğin yönetimimize ve yeni bir kurumsal anlayış içerisindeki bizlere verilmesi en büyük arzu ve isteğimizdir. Bu zorlu süreç içerisinde yanımızda olan ve katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımızı yanımızda görmekten onur duymaktayız. Güzel şehrimizin en büyük sivil toplum kuruluşu ve en büyük marka değeri olan şanlı Balıkesirspor’umuz, her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyaç duymaktadır.

BAŞKA BALIKESİRSPOR YOK!

Balıkesirspor Yönetim Kurulu adına Başkan Nedim Ömer

Editör: Haber Merkezi