Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan BALTOK A.Ş. ile Bandırmaspor Kulübü arasında sırt reklamı ve isim hakkı sponsorluk anlaşması imzalandı. 
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Balıkesirspor da bizim Bandırmaspor da bizim, asla ayırt etmiyoruz. Bu ilk etapta bir başlangıç” dedi.
BALTOK A.Ş. Başkanı Mustafa Bahçeci ve Bandırmaspor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan arasında yapılan anlaşma ile birlikte Bandırmaspor’a 2018-2019 sezonunda 1 milyon 965 bin TL destek sağlanacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Bandırma ilçesinde bulunan Güney Marmara Koordinasyon Daire Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında BALTOK A.Ş. ile Bandırmaspor arasında sponsorluk anlaşması yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, BALTOK A.Ş. Başkanı Mustafa Bahçeci ile Balıkesirspor ve Bandırmaspor Kulübü yöneticileri katıldı. 


Toplantıda sponsorluk anlaşması 1 yıllığına 1 milyon 500 bin TL’ydi ancak gazetecilerin “Bandırmaspor’un kuruluş tarihi 1965, bu desteği 1 milyon 965 bin TL’ye çıkaralım” isteğine yanıtsız kalmayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve BALTOK Başkanı Mustafa Bahçeci rakamı güncelleyerek 1 milyon 965 bin TL’ye yükseltmesi Bandırmaspor Başkanı Göksel Karlahan ve yöneticiler tarafından takdir ile karşılandı.

“HER ZAMAN BALIKESİRSPOR VE BANDIRMASPOR’UN YANINDAYIZ”

Toplantıda konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu şunları kaydetti:

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan BALTOK A.Ş. ile Bandırmaspor ile sponsorluk anlaşması için bir aradayız. Öznesi 1 milyon 200 bin olan Balıkesir nüfusunun tamamı Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanına giriyor, sorumluluk alanımızda profesyonel ligde Balıkesirspor ve Bandırmaspor mücadele ediyor. Spor kulüplerinin o şehrin yöneticileri ve insanları tarafından sahiplenilmesi lazım. Kulüpler şehrin en iyi tanınan markalarından. Spor adeta bir tanıtım aracı. Bir maç 90 dakika boyunca televizyonda veriliyor o esnada o şehrin ismi, güzellikler ekrana geliyor ve spor programlarında yer alıyor. İşadamlarına da çağrıda bulunuyorum ve üretim yaptıkları şehirlere, yerleşim yerlerinin değerlerine ve markalarına sahip çıksınlar, çünkü bu sosyal sorumluluk.

HASBİ YAPARIM, HESABI YAPMAM

Bandırma’da üretim yapan firma sahipleri Bandırmaspor’a sahip çıksınlar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Baltok şirketi ile Bandırmaspor arasında 1 yıllık göğüs reklamı ve isim hakkı olarak sponsorluk anlaşması yapıyoruz. Balıkesirspor da bizim Bandırmaspor da bizim asla ayırt etmiyoruz. Bu ilk etapta bir başlangıç.  Her zaman iki marka değerimizin yanındayız, her zaman birbirimize destek olmaya, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Biz bu konuda samimiyiz, siyaset olsun diye yapmıyoruz. Ben yaptığım işleri hep hasbi yaparım hesabı yapmam. Samimi şekilde ve imkânlarımız ölçüsünde destek veriyoruz.”

KARLAHAN : “BU PARA BİZE ÇOK İYİ GELECEK”

Bandırmaspor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan “Bandırmaspor’un ciddi borcu var. Bunu bilerek göreve geldik ve Bandırmaspor’u sahipsiz bırakmadık. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu bize görüşmelerde çok sıcak davrandı ve Balıkesirspor ile Bandırmaspor arasındaki ilişkilerin daha iyi olmasını istedi.

Anlaşmaya ihtiyacımız vardı, bu para ile birlikte transfer yasağımızı ve saha borcumuzu ödeyeceğiz. 2018-2019 yılını kapsayan anlaşma ile Bandırmaspor’a BALTOK A.Ş. firması forma ve isim hakkı olarak 1 milyon 500 bin TL ödeyecekti ancak Zekai Başkanımız bir jest yaparak Bandırmaspor’un kuruluş tarihi olan 1965 yılı baz alınarak ücret 1 milyon 965 bin TL olarak belirlendi.

Yaptıkları destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na ve Balıkesirspor BALTOK Başkanı Mustafa Bahçeci’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

BAHÇECİ: “BİZ BANDIRMASPOR'U ÇOK SEVİYORUZ”

yeni karesi

Balıkesirspor BALTOK Başkanı Mustafa Bahçeçi de “Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nun talimatları doğrultusunda Bandırma ilçemize güzel bir destek sağlıyoruz. Bandırma ilçemiz Balıkesirspor’un kardeş takımıdır. Bandırmaspor’a sponsorluk anlaşması desteği ile geliyoruz, bu destek ve birliktelik devam edecek. BALTOK A.Ş.’nin sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştiriyoruz. Bandırmaspor ile BALTOK A.Ş. arasında el sıkışması gerçekleşti, biz Bandırmaspor’u çok seviyoruz” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi