Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle Balıkesir Valiliği himayelerinde, devlet sanatçılarını ‘Türk Müziği Konserleri’yle vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı, Klasik Türk Müziği ve Tango yorumcusu Dilek Türkan, memleketi Balıkesir’de sevenleriyle bir araya geldi.

Avlu Kongre ve Kültür Merkezi Ertuğrul Salonu’nda gerçekleştirilen konserde salonu dolduran seyircilere, kadife sesiyle müzik ziyafeti yaşatan Dilek Türkan; Türk Müziğinin seçkin eserleri, tango ve kantodan oluşan repertuarıyla alkışlandı.

ŞARKILAR HEP BİR AĞIZDAN SÖYLENDİ

Mazi Kalbimde Yaradır”, “Fikrimin İnce Günü”, “Bana Bir Aşk Masalından Şarkılar Söyle”, “Bir Çapkına Yangınım”, “Nasıl Geçti Habersiz” adlı eserlerinde aralarında bulunduğu birçok şarkıyı Balıkesirliler için seslendiren Dilek Türkan’a, seyirciler hep bir ağızdan eşlik etti.

Konserin sonunda Vali Hasan Şıldak tarafından çiçek sunulan sanatçı memleketi Balıkesir’de konser vermekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Konsere; Vali Şıldak dışında, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Mazak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı