Balıkesir Ticaret Odası (BATO) Başkanı Rahmi Kula'ya finans dünşasında önemli bir görev daha verildi. Kula, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) büyük hissedarları olduğu ve ülkemizdeki bankaların ortakları arasında yer aldığı Kredi Garanti Fonu'nun 10 kişilik yönetimine seçilerek Balıkesir'e gururlandırdı. 

RAHMI_KULA-KGF_B

Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile KGF Yönetim Kurulu’na seçildiğini duyuran Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, “Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle şahsımı bu göreve layık gören ve destek veren TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel İdare Kurulu Üyeliği ve TOBB Ticaret Odaları Konseyi Üyeliği görevlerini de sürdürmekte olan  BATO Başkanı Rahmi Kula'nın 10 kişiden oluşan KGF yönetimine seçilmesi şehirde heyecan ve gurur yarattı.

YÜCEL YILMAZ
TEBRİK MESAJI YAYIMLADI

Aralarında iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim, Rahmi Kula'yı yeni görevi sebebiyle tebrik etti. 

Başkan Kula'yı sosyal medya hesaplarından yayımladığı mesajla kutlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Balıkesir Ticaret Odası Başkanımız Rahmi Kula'yı tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum." ifadelerini kullandı.

KGF NEDİR?
KGF, teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ’lere ve KOBİ dışı işletmelere kefil olur. KGF, KOBİ’lerin ve KOBİ dışı işletmelerin finansmana erişimine destek olur.

RAHMİ  KULA KİMDİR?  tıkla biyagrafisini oku

Editör: Macit ERMİŞ